iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 4. 2013
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
7952
zhlédnutí

Objektiv

Austrálie: Západní Austrálie — Maroko: Casablanca — Laos: Mekong

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Západní Austrálie

  0:58 do playlistu

  Západní Austrálie
  Poušť, písek a zase poušť a písek. Takový dojem může dělat západní Austrálie na mnoho návštěvníků. Ale zároveň tam najdete místa, kde se vám bude tajit dech. Jedním z nich je Wave rock. Skála, která připomíná mořskou vlnu. Nikde jinde na světě nic podobného neuvidíte. A to už stojí za to. I když chvílemi můžete mít v Západní Austálii pocit, že jste se ocitli na konci světa, když jedete po prašné cestě a široko daleko stále nic. Ale na druhou stranu si tu můžete vyzkoušet třeba rýžování zlata.

 • Casablanca

  6:43 do playlistu

  Casablanca
  Co se vám vybaví jako první, když se řekne Maroko? Casablanca? Anebo Marrakéš? Turisté tuhle oblast Afriky milují. Vypravit se do Maroka je prý nejsnadnější cesta, jak propadnou kouzlu Orientu. Dřívější francouzská kolonie v sobě namíchala arabskou, africkou i evropskou kulturu. Třeba taková Casablanca prý nejvíc ze všech marockých měst připomíná Evropu. A jak to vlastně bylo s tím slavným filmem? Objektiv vám to teď prozradí.

 • Mekong

  18:54 do playlistu

  Mekong
  Mohutný veletok Mekong pramení vysoko v Tibetu a na své pouti k moři vytváří nejdůležitější dálnici jihovýchodní Asie. Můžete se na ní vydat řadou plovoucích dopravních prostředků. S Objektivem se po Mekongu svezeme takzvaným speedboatem. Což je asi nejšílenější, nejrychlejší a zároveň nejzábavnější plavidlo, do kterého se můžete posadit. Možná se vám při tom trochu sevře žaludek.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související