iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 2. 2013
09:30 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
8059
zhlédnutí

Objektiv

Thajsko: Buddhistické chrámy — Francie: Lyžování — Afghánistán: Ženy

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buddhistické chrámy

  1:00 do playlistu

  Buddhistické chrámy
  Místní lidé mu už několik století říkají Krunghtep, cizinci zase poněkud nepřesně Bangkok. Ano, řeč je samozřejmě o metropoli Thajského království, kam každoročně přijíždějí také tisíce Čechů. Na území téhle megapole stojí přes 800 buddhistických chrámů a my vám dnes nabízíme prohlídku jednoho z nejmladších a současně nejoriginálnějších. Buddhistické názvosloví se sem totiž už desítky let chodí učit mniši z celého města.

 • Lyžování

  6:21 do playlistu

  Lyžování
  V příštích minutách vyrazíme na hory a přesvědčíme se o tom, že na sjezdovky ve Francii mohou i ti, pro něž jsou lyže celkem neznámým pojmem. Středisko Pra Loup je prý rájem pro vlky, kteří tu ale zatím na lyžích nejezdí, dění na sjezdovce jen sledují z okolních kopců. A je tu co pozorovat. Třeba módu, vždyť Itálie je doslova za rohem a také se tu na lyžích prohánějí pohledné ředitelky turistických úřadů, jak se o tom přesvědčil i náš spolupracovník Jan Šmíd. Spolu s kameramanem Pavlem Brynychem pro nás zachytili také neplánovaný lyžařský kurz.

 • Soutěž
 • Ženy

  16:38 do playlistu

  Ženy
  Novinářka a publicistka Lenka Klicperová spolu s fotografkou Jarmilou Štukovu se etablují také jako malý filmařský team, který proniká za hranice, za nimiž už není přílš bezpečno. Tady ovšem nejde o adrenalin ani o popularitu. Obě dámy riskují zejména proto, aby přinesly důležitá svědectví o životě těch, kdo žijí v zemích, jež známe hlavně ze zpravodajských titulků. Někdo si možná vzpomene na jejich reportáže z Iráku a Kurdistánu, teď je na řadě Afghánistán a Lenčino a Jarmilino ústřední téma – ženy.

Přehrát vše