iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 4. 2011
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

50 hlasů
10078
zhlédnutí

Objektiv

Chorvatsko: Cres — Malta: Markýz de Piro — Švýcarsko: Val Müstair

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Chorvatsko: Cres

  0:57 do playlistu

  Chorvatsko: Cres
  Chorvatský ostrov Cres nepatří alespoň mezi Čechy k nejvyhledávanějším destinacím. Důvodem bude možná i to, že za první republiky, v době, kdy u nás začínalo být cestování na Jadran populární, nepatřil tehdejší Jugoslávii. Mírové dohody Cres po první světové válce přisoudily Itálii, bez ohledu na to, že drtivou většinu tvořili Chorvaté. Po mnoha peripetiích je všechno jinak – tak, jak má být. Přesto se dají na ostrově stále najít místa nezasažená masivním turismem a my jsme právě tady objevili několik hezkých legend.

 • Malta: Markýz de Piro

  8:21 do playlistu

  Malta: Markýz de Piro
  Míříme teď na Maltu. Do ostrovní země s nesmírně bohatou a dávnou historií, která překonává řadu superlativů. Na tradice si tady ale potrpí pořád. Což potvrdí i naše reportáž. Ačkoli jsou ostrovy parlamentní demokracií, má maltská šlechta stále nepřehlédnutelné postavení. Nakonec přeci jen stála u zrodu a rozvoje státu, který je dnes jedním z nejmladších a zároveň nejmenších členů Evropské unie.

 • Soutěž

  16:30 do playlistu

  Soutěž
  Otázka se týká Malty. Víte, kdy se tato ostrovní země stala členem EU? A)1968 B)1998 C)2008

 • Švýcarsko: Val Müstair

  17:13 do playlistu

  Švýcarsko: Val Müstair
  O alpském údolí s poměrně krkolomným názvem Val Müstair u nás zatím moc slyšet není. Přitom má tenhle kout Švýcarska na kontě hned několik unikátů – klášter Svatého Jana, jediný národní park ve Švýcarsku, jedinou biosférickou rezervaci svého druhu na světě a narodil se tady aktuálně nejlepší běžkař světa, Dario Cologna. Víc už v reportáži Míši Hergetové.

Přehrát vše