iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 7. 2019
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
10835
zhlédnutí

Události, komentáře

Loučení ministra Staňka — Hrozba rozpadu Británie — Tropické dovolené, tropické choroby — Kultura českých (mini)pivovarů

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Loučení ministra Staňka

  1:24 do playlistu

  Loučení ministra Staňka
  Vláda se rozjela na prázdniny se dvěma bolehlavy: nevyřešenou situací kolem nástupce ministra kultury Staňka a spory o rozpočet, kvůli nímž sociální demokracie hrozí, že jeden z nejdůležitějších zákonů nepodpoří. Je ještě vůle se dohodnout? A kdo bude muset kde ustoupit? Zeptáme se ministryně financí Aleny Schillerové (nestr. za ANO), další komentáře přidají komentátoři Petr Holub a Petr Kamberský.

 • Krátce
 • Hrozba rozpadu Británie

  24:38 do playlistu

  Hrozba rozpadu Británie
  Premiér Boris Johnson byl na návštěvě Severního Irska. Vřelého přijetí se mu moc nedostalo. Naopak zazněla hrozba, že pokud Spojené království odejde z EU bez dohody, mělo by se v Severním Irsku konat referendum o sjednocení s Irskou republikou. Podobné hlasy zaznívají třeba ze Skotska. Jak reálná je představa rozpadu země, která bývala největším impériem světa? Téma pro europoslankyni Kateřinu Konečnou (KSČM) a Tomáše Prouzy, bývalého státního tajemníka pro evropské záležitosti.

 • V Petrově nad Desnou zatěžují ocelový most
 • Tropické dovolené, tropické choroby

  40:31 do playlistu

  Tropické dovolené, tropické choroby
  S cestami Čechů do zahraničí přibývá starostí i transfúzním oddělením. Ta se potýkají s výpadkem dárců krve nejen kvůli dovoleným - to je každoroční problém, ale nově mají problém i po prázdninách kvůli tomu, že řada dárců musí být poslána domů, protože cestovali po rizikových zemích. Jejich seznam se rozšiřuje s tím, jak se mění klima a nemoci typické pro exotické země se začínají objevovat i ve státech blíže k našim hranicím. Na problém se podíváme z obou stran: s vedoucím Katedry infekčního lékařství 2. lékařské fakulty UK Milanem Trojánkem a primářem transfuzního oddělení Thomayerovy nemocnice Petrem Turkem.

 • Krátce
 • Kultura českých (mini)pivovarů

  54:42 do playlistu

  Kultura českých (mini)pivovarů
  Každý týden vznikne v Česku jeden minipivovar, dohromady jich je přes 450. A nejen malé, ale i velké pivovary se začínají potýkat s nedostatkem sládků. Ti utíkají do jiných oborů nebo do ciziny. Není výjimkou, že jeden sládek pečuje o tři i více pivovarů. Jak se mění pivní kultura v zemi, kde statisticky vypije každý člověk denně jedno velké pivo? Zeptáme se sládka z úspěšného minipivovaru Hulvát Petra Záhorky.

Přehrát vše