iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 9. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3507
zhlédnutí

Události, komentáře

Migrace, terorismus, bezpečnost — Čtvrtstoletí po kuponové privatizaci — Nemocná Hillary Clintonová

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Migrace, terorismus, bezpečnost

  1:35 do playlistu

  Migrace, terorismus, bezpečnost
  Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn se ostře opřel do Maďarska – nejradši by ho vyloučil z EU za to, jak se chová k uprchlíkům nebo jak porušuje svobodu tisku. Šéf maďarské diplomacie Szijjártó kontroval tím, že Asselborn se už dávno svými výroky vyloučil z řad těch, které lze brát vážně. Většina Evropských politiků pak výroky lucemburského kolegy odmítla s tím, že by se země naopak měly snažit spolupracovat. Českým poslancům zase vysvětloval premiérský pohled na migraci Bohuslav Sobotka. Podle něj je Česko nadále stranou zájmu migrantů a kvót se být nemusí, protože myšlenka je mrtvá. Navíc dohoda s Tureckem funguje. Poslance ale příliš nepřesvědčil a vyčítali mu, že se ve Sněmovně nechce dohodnout na společném stanovisku k migraci. O aktuálních tendencích v migrační politice v Česku i v Evropě se budeme bavit s trojicí poslanců: Helenou Langšádlovou /TOP 09/, Romanem Váňou /ČSSD/ a Markem Černochem /Úsvit-NK/.

 • Stalo se
 • Čtvrtstoletí po kuponové privatizaci

  30:38 do playlistu

  Čtvrtstoletí po kuponové privatizaci
  Před 25 lety se chystala kuponová privatizace – od října roku 1991 si lidé pořizovali kuponové knížky, se kterými pak o rok později mohli investovat do rozprodávaného státního majetku. Trh ve velkém rozhýbaly hlavně investiční fondy, které od lidí vykoupily jejich investiční body a následně shromáždily velké majetky. Ty však leckdy skončily v likvidaci a se ztrátami pro řadu lidí. I proto se o formě privatizace a jejích výsledcích vedou dodnes zásadní polemiky. U nás se v názorech na 25 starý projekt střetne jeho duchovní otec Dušan Tříska a jeho velký kritik, ekonom s dlouholetou praxí z USA Milan Zelený.

 • Stalo se
 • Nemocná Hillary Clintonová

  49:26 do playlistu

  Nemocná Hillary Clintonová
  Kandidátka na americkou prezidentku Hillary Clintonová se zpětně přiznala k tomu, že podcenila probíhající zápal plic i rady lékařů, což skončilo tím, že málem omdlela pří pietní akci k výročí atentátů z 11. září 2001. Teď tvrdí, že se úspěšně zotavuje a během několika dní opět naskočí do rozjeté kampaně. Lidé jí ale nevěří. Podle průzkumů si 55 % voličů myslí, že stejně jako tajila informace o zdraví předtím, tají je i teď a že celá věc má vážnější ráz. Podle analytiků by Clintonové dokonce mohla nemoc zmařit šance na prezidentský úřad. Každopádně kampaň dostala další nové téma – zdraví i věk obou kandidátů. Svůj pohled a komentář k novinkám z USA přidá redaktor časopisu Newsweek Daniel Anýž.

Přehrát vše