iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 8. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3403
zhlédnutí

Události, komentáře

Rozpočet v rekordním plusu — Turecké ultimátum — Reorganizace policie odstartována

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rozpočet v rekordním plusu

  1:25 do playlistu

  Rozpočet v rekordním plusu
  Rekordní stav státního rozpočtu ke konci července: víc než 75 miliard korun v přebytku. Je to nejlepší červencový výsledek od vzniku Česka. Zvýšily se hlavně příjmy z daní – o víc než osm procent. Zlepšil se stát ve výběru daní, nebo si prostě ekonomika jen dobře vede? Na úvod Událostí, komentářů to probereme s ministrem financí Andrejem Babišem /ANO/ a také s ekonomickým expertem ODS Janem Skopečkem.

 • Turecké ultimátum

  18:19 do playlistu

  Turecké ultimátum
  „Nezrušíte-li víza pro naše občany, vypovíme dohodu o migrantech“ – Turecko přitvrdilo rétoriku. Díky dohodě výrazně polevil proud běženců přijíždějících do Řecka. Evropští politici vydírání ze strany Turecka odmítají. Podle českých europoslanců dohoda s Ankarou není právně vymahatelná. V Turecku mezitím pokračuje zatýkání po nezdařeném vojenském puči. Měla by se Evropa bát tureckých hrozeb a další migrační vlny? A co se vlastně v Turecku děje? Odpoví bývalý velvyslanec v Ankaře Václav Hubinger, členka sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ivana Dobešová /nestr. za ANO/ a předseda poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát.

 • Stalo se
 • Reorganizace policie odstartována

  44:35 do playlistu

  Reorganizace policie odstartována
  Začala fungovat Národní centrála proti organizovanému zločinu, která slučuje protimafiánský a protikorupční útvar. Spadá pod ni 900 policistů a desítky civilních zaměstnanců. Podle vedení budou sdílet informace efektivněji, než tomu bylo doposud. Rozhodnutí o zřízení centrály vyvolalo roztržku uvnitř vládní koalice a čelilo i kritice státních zástupců. Téma pro bývalého policejního prezidenta Martina Červíčka /ODS/ a analytika Nadačního fondu proti korupci Janusz Konieczny.

Přehrát vše