iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 7. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
4666
zhlédnutí

Události, komentáře

Miliardy pro jednotlivé resorty — Merkelová o terorismu — Boj s islamisty v Iráku — Nejhorší víkend pro cestu na Jadran

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Miliardy pro jednotlivé resorty

  1:27 do playlistu

  Miliardy pro jednotlivé resorty
  Osm hodin dnes někteří ministři řešili se šéfem resortu financí návrh státního rozpočtu na příští rok. O víc peněz žádalo 6 členů vlády. Největší částku navíc chce ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová: skoro pět miliard korun. Naopak nejskromnější byli ministři kultury a životního prostředí – Daniel Herman získal příslib 200 a Richard Brabec 100 milionů korun. Kdo uspěje v každoročním přetahování o peníze s ministrem financí? A jak se do něj promítnou blížící se volby? Odpoví ministryně školství Kateřina Valachová /ČSSD/ a místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Bohuslav Svoboda /ODS/.

 • Merkelová o terorismu

  20:33 do playlistu

  Merkelová o terorismu
  Německá kancléřka Angela Merkelová poprvé po sérii útoků z minulého týdne vystoupila na veřejnosti. Řekla, že Německo udělá vše pro jejich plné objasnění. Atentáty z rukou dvou azylantů považuje za výsměch zemi, která je přijala. Představila taky plán na zvýšení bezpečnosti v zemi: jednoduší vyhošťování běženců, prevence jejich radikalizace a boj s ilegálním trhem se zbraněmi. Zvládne spolková kancléřka terorismus i uprchlíky? A co konkrétně by měla Evropa dělat s migrací? Otázky pro Daniela Kroupu z katedry politologie a filozofie Univerzity J. E. Purkyně, politologa Petra Robejška a odborníka na extremismus z Masarykovy univerzity Miroslava Mareše.

 • Boj s islamisty v Iráku

  40:32 do playlistu

  Boj s islamisty v Iráku
  Rusko a Sýrie přišly s překvapivým plánem pro obléhané Aleppo, kterému hrozí humanitární katastrofa. Společně vyhlásily únikové cesty pro civilisty i povstalce. Bojovníkům, kteří složí zbraně, navíc Damašek slibuje amnestii. Světová organizace zůstává zdrženlivá, protože o iniciativě nevěděla. Může mít takový plán úspěch? A jak vypadá boj s takzvaným Islámským státem zblízka? Zeptáme se novinářky Lenky Klicperové a fotografky a dokumentaristky Jarmily Štukové, které se z oblasti před několika dny vrátily, natáčely v sousedním Iráku.

 • Stalo se
 • Nejhorší víkend pro cestu na Jadran

  52:47 do playlistu

  Nejhorší víkend pro cestu na Jadran
  Řidiče jedoucí na dovolenou k Jaderskému moři čeká jeden z nejhorších víkendů v roce. Ve velkých německých spolkových zemích, jako je Bavorsko a Bádensko-Württembersko, začínají prázdniny. A ve Slovinsku se chystají uzavírky kvůli návštěvě ruského prezidenta Vladimira Putina. Jaká je teď nejlepší cesta na Jadran? A jak se vyhnout kolonám? Poradí mluvčí ÚAMK Petr Vomáčka.

Přehrát vše

Související