iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 7. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3173
zhlédnutí

Události, komentáře

Úředníci vs. občané — Návrat „zabavené“ nafty — Zažehnou slabé italské banky novou finanční krizi?

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úředníci vs. občané

  1:24 do playlistu

  Úředníci vs. občané
  Policistům se rozšíří možnost rozpustit demonstraci. Poslanci schválili novelu shromažďovacího zákona, která kromě posílení pravomocí policie dává úřadům právo přesunout shromáždění na jiné místo, než kam bylo svoláno. Pravicová opozice namítá, že zákon může být zneužíván v politickém boji. Poslanci taky potvrdili, že si účastníci veřejných shromáždění nesmí zakrývat obličej. Co dalšího se změní? A je posilování pravomocí policie a úřadů žádoucí? Otázky pro předsedu sněmovního ústavně-právního výboru Jeronýma Tejce /ČSSD/ a členy téhož výboru Martina Plíška /TOP 09/ a Bronislava Schwarze /S.cz za ANO/.

 • Stalo se
 • Návrat „zabavené“ nafty

  24:08 do playlistu

  Návrat „zabavené“ nafty
  Česko nepřijde o 80 milionů litrů nafty uskladněných v Německu. Po dvou a půl letech se podařilo uzavřít dohodu s insolvenčním správcem a novým majitelem areálu zkrachovalé společnosti Viktoria Gruppe. Pro stát jedna z posledních možností, jak strategické zásoby za víc než miliardu korun zachránit. Jak se podařilo naftu získat zpět? A proč státní správce skladoval národní rezervy paliva za hranicemi a riskoval jejich ztrátu? Probereme s předsedou Správy státních hmotných rezerv Pavlem Švagrem a redaktorkou Českého rozhlasu Janou Klímovou.

 • Stalo se
 • Zažehnou slabé italské banky novou finanční krizi?

  41:50 do playlistu

  Zažehnou slabé italské banky novou finanční krizi?
  Evropa čelí dalšímu problému. Rozhodnutí Britů o vystoupení z Evropské unie zhoršilo problémy italské ekonomiky a jejího zadluženého bankovního sektoru. Špatná kondice některých tamních bank by mohla zažehnout další finanční krizi v Evropě. Nejen italské banky už proto procházejí zátěžovými testy. Hrozí řetězová reakce? A jak jsou na tom tuzemské finanční ústavy? Odpoví europoslanec Luděk Niedermayer /nestr. za TOP 09/ a ekonom Aleš Michl.

Přehrát vše

Související