iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 6. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

11 hlasů
4489
zhlédnutí

Události, komentáře

Nečasová znovu osvobozena — Vražda britské poslankyně — Nacionalismus v Evropě

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nečasová znovu osvobozena

  1:29 do playlistu

  Nečasová znovu osvobozena
  Bývalá šéfka kabinetu premiéra Jana Nečasová, dříve Nagyová, trestný čin nespáchala. Podle samosoudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Heleny Králové ona ani tří bývalí důstojníci Vojenského zpravodajství rozvědku nezneužili pro sledování expremiérovi ženy Radky, jak tvrdili žalobci. Soudkyně tak zopakovala svůj předchozí verdikt, se kterým ale nesouhlasil odvolací soud a vrátil ho. Dnešním, zatím nepravomocným rozsudkem však kauza nekončí. Žalobci se odvolali a zvažují i žádost o výměnu soudkyně. Poslanec ODS Marek Benda zase vyzval ministra spravedlnosti a nejvyššího státního zástupce, aby potrestal žalobce, kteří kauzu dozorovali. Velké téma rozehrajeme s olomouckým vrchním státním zástupcem Ivem Ištvanem, senátorem Františkem Bublanem /nestr. za ČSSD/ a poslancem Markem Bendou /ODS/. Komentáře pak přidají i advokát Jaroslav Ortman a redaktor Respektu Jaroslav Spurný.

 • Stalo se
 • Vražda britské poslankyně

  39:26 do playlistu

  Vražda britské poslankyně
  Vrcholící kampaň před rozhodnutím o budoucnosti Velké Británie v EU se zastavila. Kvůli vraždě poslankyně Jo Coxové zrušily oba tábory všechny páteční i sobotní akce. V pondělí se mimořádně sejde parlament a objevily se i návrhy, aby se kvůli tragické události termín referenda odložil na později. Premiér vyzval zemi k semknutí kolem hodnot demokracie. Některé média pak vraždu dávají za vinu příliš agresivnímu tónu kampaní před důležitým referendem a rostoucímu nacionalismu, který povzbuzuje současná migrační krize. Atmosféru ve Velké Británii a její proměnu v posledních hodinách probereme s politologem a publicistou Alexanderem Tomským.

 • Nacionalismus v Evropě

  47:30 do playlistu

  Nacionalismus v Evropě
  O současném politickém vývoji a rostoucím nacionalismu v Evropě se pak budeme bavit i s ředitelem centra středoevropských studií na Harvardské univerzitě Grzegorzem Ekiertem, který je v Praze na pozvání knihovny Václava Havla.

Přehrát vše

Související