Témata: Policejní krize; Politici a reklama; Problémové dálnice. Moderují: Daniel Takáč a Lukáš Dolanský.

Obsah dílu

Přehrát vše

Válka v policii

Policejní prezident Tomáš Tuhý je podle vedoucího ostravské expozitury ÚOOZ podezřelý z „brutálního úniku informací při objasňování hospodářské trestné činnosti“. Šéf ostravských detektivů Jiří Komárek to řekl v rozhovoru pro Českou televizi. Sněmovnímu výboru pro bezpečnost chce doložit důkazy, které podle něj svědčí o tom, že cílem reorganizace není lepší práce, ale odstavení šéfa jednotky Roberta Šlachty. Co takové obvinění znamená? A budou policejní krizi řešit poslanci? Rozebereme s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem /ČSSD/, bývalou ministryní spravedlnosti a členkou sněmovního výboru pro bezpečnost Helenou Válkovou /ANO/ a členem téhož výboru Martinem Lankem /Úsvit-NK/.


Chovanec vs. Jančura

Ironické poděkování poslal ministr vnitra Milan Chovanec /ČSSD/ podnikateli Radimu Jančurovi. Ten minulý týden zveřejnil reklamy s fotkou ministra a jeho telefonním číslem. Polepy kritizující Chovance za reformu policie pokryly desítky vozů RegioJet. Chovanec odpověděl videem na serveru YouTube. Politickou reklamu probereme s odborníkem: Alžbětou Královou z Institutu politického marketingu.


Problémové dálnice

Dálniční obchvat Českých Budějovic, Otrokovic nebo Frýdku-Místku se začne stavět zřejmě již velmi brzy. Evropská komise tyto nyní zablokované stavby pravděpodobně posvětí a pošle na ně do Česka peníze. Naopak ale ze seznamu dálnic vypadla dostavba pražského okruhu. Dočkáme se obchvatu Prahy bez kolon? Téma pro ministra životního prostředí Richarda Brabce /ANO/, Františka Lehovce z katedry silničních staveb Stavební fakulty ČVUT a náměstka pražské primátorky Petra Dolínka /ČSSD/.


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Hamáček /ČSSD/, předseda Poslanecké sněmovny, k žádosti plukovníka Šlachty o slyšení před sněmovním výborem pro bezpečnost:

Není možné, aby představitel policie řekl, že nevěří Generální inspekci (bezpečnostních sborů). To už je anarchie. On sám mluví o brutálním úniku informací. To, co předvedl v České televizi, je stejně brutální únik. Místo toho, aby šel na GIBS, jde do televize. Očekávám, že GIBS už pana plukovníka šetří.


Řekli v Událostech, komentářích

Helena Válková /ANO/, členka výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny, k žádosti plukovníka Šlachty o slyšení před sněmovním výborem pro bezpečnost:

Pokud odsouhlasíme veřejné slyšení, tak se pana Šlachty zeptám, jestli využil standardních procesních postupů dříve než řekl, že GIBS jako takový nepřipadá v úvahu.


Řekli v Událostech, komentářích

Martin Lank /Úsvit-NK/, člen výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny, k žádosti plukovníka Šlachty o slyšení před sněmovním výborem pro bezpečnost:

Pokud přijde vysoký důstojník policie ze specializovaného útvaru s informacemi, které se mohou týkat možného napojení policie na organizovaný zločin, tak si je rozhodně rád poslechnu.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín