iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 4. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
5221
zhlédnutí

Události, komentáře

Migrace a extremismus — Evropské bezpečnostní hrozby — Povinně zavřeno — Brexit a síla marketingu — Exkluzivní rozhovor

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Migrace a extremismus

  1:53 do playlistu

  Migrace a extremismus
  Samozvaná domobrana v Bulharsku, veřejné hlídky ve vlacích na Slovensku. Ochranu země před běženci berou do svých rukou extrémisté. Vyostřují se konflikty i mezi odpůrci a příznivci uprchlíků. Vymyká se situace politikům z kontroly? Rozebereme i situaci iráckých křesťanů, kteří po neúspěšném pokusu odjet do Německa znovu požádali o azyl v Česku. Jaký vliv na veřejné mínění bude mít jejich kauza? Otázky pro senátora a předsedu Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Františka Bublana /ČSSD/ a právničku poradny pro oběti násilí z nenávisti In IUSTITIA Kláru Kalibovou.

 • Evropské bezpečnostní hrozby

  19:54 do playlistu

  Evropské bezpečnostní hrozby
  V Česku byl na návštěvě eurokomisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis. Jak bezpečnost potravin souvisí s terorismem? Nejen o tom s ním mluvil David Borek.

 • Povinně zavřeno

  30:22 do playlistu

  Povinně zavřeno
  O Vánocích a na Nový rok je v obchodech většinou zavřeno. Poslanci to ale pro jistotu nařídili i zákonem. Zavřeno má být ale jen o třech státních svátcích – a ne o sedmi, jak původně navrhovali senátoři. Proč sněmovna tak zásadně změnila návrh horní komory? A co s tím Senát udělá? Odpoví senátor František Bublan /ČSSD/.

 • Brexit a síla marketingu

  39:01 do playlistu

  Brexit a síla marketingu
  V Británii odstartovala oficiální kampaň před referendem o vystoupení země z Evropské unie. Deset týdnů před hlasováním dávají průzkumy oběma táborům vyrovnané šance. 40 % se vyslovuje pro členství, 39 % pro odchod. Hraje se tak hlavně o to, kdo přesvědčí zbylé, nerozhodnuté voliče. Jak k tomu dopomůže marketing? Zeptáme se odborníka: do Brna se spojíme s Pavlem Šímou z Institutu politického marketingu.

 • Stalo se
 • Exkluzivní rozhovor

  50:35 do playlistu

  Exkluzivní rozhovor
  Česko navštívil jeden ze scenáristů a producentů legendárního amerického seriálu Simpsonovi – Mike Reiss. Jaké je tajemství úspěchu nejdéle vysílaného seriálu v dějinách americké televize? Jak je možné, že autoři seriálu předpověděli Donaldu Trumpovi, nynějšímu kandidátovi na amerického prezidenta, kariéru v Bílém domě už před šestnácti lety? A stane se postavičkou seriálu i nějaký výrazný Čech – třeba prezident Miloš Zeman? Zeptáme se Mikea Reisse v závěru pořadu.

Přehrát vše