iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 3. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
4417
zhlédnutí

Události, komentáře

Teror v srdci Evropské unie — Lex Babiš: ČSSD vs. ANO — Slovensko staví vládu

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Teror v srdci Evropské unie

  1:20 do playlistu

  Teror v srdci Evropské unie
  Nejméně tři desítky mrtvých a kolem 200 zraněných – dosavadní bilance teroristických útoků v Bruselu. Na tamním mezinárodním letišti a v metru zabíjel Islámský stát, který se k útokům přihlásil a vzkázal, že přijdou další. Belgické úřady od rána vyšetřují a pátrají po dalších strůjcích atentátů, v Bruselu platí nejvyšší stupeň ohrožení. Bezpečnostní opatření okamžitě zvýšily i další evropské státy – včetně Česka. Jak by měly evropské země reagovat na nejnovější teroristické útoky? Podcenily něco belgické úřady a dalo se útokům předejít? A je na podobnou situaci připraveno Česko? Zeptáme se ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka /ČSSD/, přímo do Bruselu se spojíme i s europoslancem Jiřím Pospíšilem /nestr. za TOP09/ a pohled odborníka na bezpečnost přidá bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák. Zeptáme se ale i na téma migrace, které ve stínu bruselských událostí řešili čeští politici. Sněmovna odmítla zavedení bezvízového styku s Tureckem, což byl jeden z bodů dohody mezi osmadvacítkou a Tureckem. Poslanci také znovu odmítli přerozdělovací kvóty a navíc prosadili usnesení, že evropské státy, které nejsou schopny chránit vnější hranici Schengenu mají společný prostor opustit.

 • Stalo se
 • Lex Babiš: ČSSD vs. ANO

  39:42 do playlistu

  Lex Babiš: ČSSD vs. ANO
  Zástupci koalice večer probírali postup před zítřejší mimořádnou schůzí – na ní má Andrej Babiš poslancům vysvětlovat sporné otázky v kauze Čapí hnízdo. Podle zástupců ANO to ale problém není, víc jim vadí koaliční návrhy a podpora opozičních zákonů o střetu zájmů. Má koalice vážný problém, nebo jen předvádí předvolební tanečky? A co se dá čekat od zítřejší mimořádně sněmovní schůze? Sledujte duel dvou koaličních poslanců: Jana Chvojky /ČSSD/ a Martina Komárka /ANO/.

 • Slovensko staví vládu

  51:51 do playlistu

  Slovensko staví vládu
  Slovensko se přiblížilo nové vládě – šéfové čtyř sněmovních stran podepsali koaliční smlouvu. Spolek povede nejsilnější Smer-SD staronového premiéra Roberta Fica, v kabinetu s ním zasedne SNS, Most-Híd a Sieť. V programu chce kabinet razit proevropskou politiku i další spolupráci v rámci NATO a slíbil taky zásadně omezit korupci. Podle šéfa druhé nejsilnější strany SNS politici „vědomi si odpovědnosti, překonali svá ega". Se spoluprací stran ale nesouhlasí všichni jejich poslanci – Sieť už proto opustili tři a Most-Híd jeden. I bez nich má ale koalice většinu v parlamentu jistou. Na hodnocení slovenské situace se zeptáme šéfa nejsilnější strany směřující do opozice Richarda Sulíka /SaS/ a budeme se ptát i na bratislavské reakce na teror v Bruselu.

Přehrát vše