iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 3. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
7465
zhlédnutí

Události, komentáře

Prezident Duda v Česku — Rusko se stahuje ze Sýrie — Výročí březnové okupace

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Prezident Duda v Česku

  1:28 do playlistu

  Prezident Duda v Česku
  Polský prezident Andrzej Duda zahájil oficiální návštěvu Česka – na Pražském hradě ho Miloš Zeman uvítal ceremonií s vojenskými poctami. Oba politici pak přes dvě hodiny jednali mezi čtyřma očima – probírali visegrádskou spolupráci, migrační krizi nebo výstavbu dopravních koridorů. Český prezident po jednání vyzdvihl vzájemné vztahy obou zemí. Začnou uprchlíci přicházet přes Rusko a Finsko, jak připouští polský prezident? A měl Andrzej Duda, prezident, který není ve funkci ani rok, dostat státní vyznamenání? Odpoví ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/ a místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová.

 • Rusko se stahuje ze Sýrie

  25:56 do playlistu

  Rusko se stahuje ze Sýrie
  Ze Sýrie odletěla první skupina ruských bojových letadel. Stažení většiny vojenských jednotek včera nařídil prezident Vladimir Putin – podle něj splnily svůj cíl. Rozhodnutí přišlo v době, kdy v Ženevě začalo další kolo mírových rozhovorů o Sýrii. Ruští vojáci v zemi v omezeném počtu zůstanou na dvou základnách, mají dohlížet na dodržování příměří. Ministerstvo obrany taky uvedlo, že nálety na teroristy budou pokračovat. Co stojí za nečekaným krokem Kremlu? A jaké jsou šance pro skutečné příměří v Sýrii? Zeptáme se bývalého náčelníka Generálního štábu AČR, generála v záloze Jiřího Šedivého a odbornice na Blízký východ z VŠE Yvony Šabacké.

 • Stalo se
 • Výročí březnové okupace

  43:47 do playlistu

  Výročí březnové okupace
  Před 77 lety byl vyhlášen Protektorát Čechy a Morava. 15. března 1939 obsadila české území německá vojska a okupovala ho dalších 6 let. Za tu dobu zemřelo v odboji na sto tisíc lidí. Osudové březnové dny a to, jak okupace poznamenala český národ, probereme s historikem z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Petrem Kourou a Danielem Kroupou z katedry politologie a filozofie, Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Přehrát vše

Související