iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 3. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3034
zhlédnutí

Události, komentáře

Ústup od zákazu kouření — Hodnocení eurosummitu s Tureckem — MDŽ a ženy v muslimském světě

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ústup od zákazu kouření

  1:09 do playlistu

  Ústup od zákazu kouření
  Poslanci ve sněmovně se pustili do vládního návrhu protikuřáckého zákona – podali k němu 4 desítky pozměňovacích návrhů. Z přísných zákazů by mohly vypadnout elektronické cigarety nebo vodní dýmky, a samotných provozoven a veřejných budov se zákazem kouření by mohlo být méně. Další zákazy by chtěli poslanci rušit při prodeji alkoholu, který chce norma také zpřísnit. Nezbude nakonec ze zákona jenom nefunkční torzo? Nezhorší situaci namísto toho, aby jí pomohl, a nepovede k obcházení zákona? A co na něm naopak stojí za to prosazovat? Téma pro politky: Lenku Tesku Arnoštovou /ČSSD/, Petra Bendla /ODS/ a Jiřího Štětinu /Úsvit-BPI/. Pohled z praxe byznysu přidá majitel pražského Hemingway Baru Aleš Půta.

 • Stalo se
 • Hodnocení eurosummitu s Tureckem

  30:47 do playlistu

  Hodnocení eurosummitu s Tureckem
  Evropské unie a Turecko se dohodly, jak řešit migrační krizi. Plán počítá s vyhoštěním tisíců ilegálních migrantů z Řecka zpět do Turecka. Evropské státy by naopak měly přímo z Turecka přijímat Syřany, kteří mají nárok na azyl. Ankara za to ale chce víc peněz, rušení vízových omezení a další posun ve věci stupu země do unie. Nový plán se však leckde nelíbí – Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky tvrdí, že dohoda porušuje mezinárodní právo. Podporu nemá ani v celé unii – část politiků výsledek hodnotí jako turecké vydírání, na které Brusel přistoupil. Kdo tedy na summitu vyhrál? Nebo všichni prohráli? A zajistí nový plán to, aby proud migrantů do Evropy nedosáhl stejné intenzity jako vloni? Politickou reakci nabídne Ondřej Benešík /KDU-ČSL/.

 • Stalo se
 • MDŽ a ženy v muslimském světě

  45:26 do playlistu

  MDŽ a ženy v muslimském světě
  Mezinárodní den žen si prošel několika etapami – od inspirace stávkou newyorských švadlen za lepší pracovní podmínky v roce 1908 přes mezinárodní hnutí a boj žen za volební právo, zprofanování svátku v dobách socialismu až do dneška. Poslanci a senátoři se dokonce před několika lety přeli, jestli významný den zrušit, nebo ne. Nakonec zůstal. Má MDŽ pořád pachuť z minulosti? Co vyjadřuje dnes? A jaké postavení mají ženy v muslimském světě? Zeptáme se socioložky Jiřiny Šiklové a také provokativní francouzské spisovatelky íránského původu Abnousse Shalmaniové – bojovnice proti nošení šátků, která v Praze představuje svoji knihu Chomejní, Sade a já.

Přehrát vše