iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 2. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3199
zhlédnutí

Události, komentáře

Rozklížená Evropa — Bakala končí v OKD — Rod od útoku v Uherském Brodě

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rozklížená Evropa

  1:16 do playlistu

  Rozklížená Evropa
  Migrační krize otřásá základy Evropské unie. Rakouský ministr zahraničí se na schůzce s představiteli balkánských států nechal slyšet, že musí skončit praxe, kdy země nechají volně projít migranty přes své území. Maďarsko oznámilo plán uspořádat referendum o uprchlických kvótách stanovených unií. A Belgie včera nově zavedla na hranici s Francií časově neomezené kontroly. Berou jednotlivé státy situaci do vlastních rukou? Končí tak Evropa, jak si ji Brusel vysnil? Otázky pro vicepremiéra a předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka a europoslance Jiřího Pospíšila /nestr. za TOP 09/. Komentář doplní francouzský sociolog Michel Wieviorka.

 • Stalo se
 • Bakala končí v OKD

  34:15 do playlistu

  Bakala končí v OKD
  Podnikatel Zdeněk Bakala definitivně odešel ze společnosti NWR, která vlastní těžební firmu OKD. Ta už má nového majitele. Většinu v ní teď mají dosavadní věřitelé: skupina Ad Hoc Group sdružující tři britské investiční společnosti. Co znamená odchod miliardáře Bakaly pro horníky z OKD? A co čekají od nových vlastníků? Odpoví šéf hornických odborů Jan Sábel.

 • Stalo se
 • Rod od útoku v Uherském Brodě

  45:17 do playlistu

  Rod od útoku v Uherském Brodě
  Uherský Brod si připomíná rok od tragické střelby v restauraci Družba. Asi šedesátiletý muž tam tehdy zastřelil 8 lidí a potom i sám sebe. Vláda na útok reagovala zpřísněním legislativy o držení zbraní i investicemi do vzdělávání, výstroje a výcviku prvosledových policejních hlídek. Jsou opatření dostatečná? A co otázka prevence podobných útoků? Téma pro předsedu Výboru pro bezpečnost PS Romana Váňu /ČSSD/ a vojenského analytika Jaroslava Štefce.

Přehrát vše

Související