iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 2. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
2973
zhlédnutí

Události, komentáře

Vysvobození z ghetta — Pokuty až 75 000 Kč — Ruský vliv na Evropu

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vysvobození z ghetta

  1:19 do playlistu

  Vysvobození z ghetta
  Ambiciózní plán boje proti vyloučeným lokalitám: 6 000 rodin, které žijí na ubytovnách, by se mělo do pěti let přestěhovat do běžných bytů. Strategii podpořila vláda. Aktuální téma i v souvislosti s migrační krizí. Jak zajistit, aby se na okraj společnosti a do spárů chudoby nedostali uprchlíci, kteří přišli do Evropy? Téma pro ministra Jiřího Dienstbiera /ČSSD/, který akční plán s konkrétními návrhy připravuje. Komentář připojí i expertka ODS pro sociální oblast Lenka Kohoutová a odborník na etnické a náboženské menšiny Evropské univerzity Viadrina Ondřej Klípa.

 • Stalo se
 • Pokuty až 75 000 Kč

  30:43 do playlistu

  Pokuty až 75 000 Kč
  Ministerstvo dopravy plánuje zásadní proměnu bodového systému: pokuty se mohou vyšplhat klidně i do výše ceny ojetého auta. Až pětasedmdesát tisíc zaplatí řidič, který sedne za volant opilý nebo bez řidičáku. Co konkrétně chystá ministr dopravy Dan Ťok /nestr. za ANO/? A má pro chystané změny vyjednanou podporu ve vládě? Zeptáme se ho.

 • Stalo se
 • Ruský vliv na Evropu

  41:49 do playlistu

  Ruský vliv na Evropu
  Maďarský premiér Viktor Orbán je na návštěvě Moskvy. Setkal se s Vladimirem Putinem a vyzval ke zlepšení vztahů Ruska a Evropy. Podle maďarské tiskové agentury MTI také šéfovi Kremlu poděkoval za zájem o udržení přátelství obou zemí. Nejde Maďarsko proti evropskému západnímu proudu? Zeptáme se místopředsedy sněmovního výboru pro obranu Alexandra Černého /KSČM/ a experta TOP 09 pro zahraniční politiku Marka Ženíška. Ruský pohled připojí oceňovaná spisovatelka a scenáristka Ljudmila Ulická, známá mj. kritikou Vladimira Putina.

Přehrát vše