iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 2. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3336
zhlédnutí

Události, komentáře

Pět Čechů za Alího Fajáda — Nelegální migrace v Česku — Financování politických stran

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pět Čechů za Alího Fajáda

  1:14 do playlistu

  Pět Čechů za Alího Fajáda
  Pětice Čechů, kteří před půlrokem zmizeli v Libanonu, už dorazila zpět do vlasti. Ministr obrany Martin Stropnický oznámil, že unesené muže české úřady vyměnily za zadržovaného Libanonce Alího Fajáda. O jeho vydání žádaly Spojené státy. Nakonec se ale z vazební věznice na pražské Pankráci vydal do Bejrútu. Jaké důsledky bude mít nevydání Fajáda do Spojených států? Proč se tak vláda rozhodla? A měla vlastně na výběr? Odpoví vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák, advokát Alího Fajáda Vladimír Řičica a poslanec a předseda Stálé komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Bohuslav Chalupa /ANO/.

 • Stalo se
 • Nelegální migrace v Česku

  39:06 do playlistu

  Nelegální migrace v Česku
  Celkem 8 563 cizinců, kteří byli v zemi nelegálně, zadržela loni tuzemská policie na území Česka. Oproti roku 2014 jde o skoro dvojnásobný počet. Dominují Syřané, tvoří zhruba čtvrtinu zadržených. Je Česko stále ještě migrační trasou? Nebo už se stává cílovou destinací? A jak se tuzemska dotkne zpřísnění migračních pravidel v Německu a Švédsku? Otázky pro ředitele Služby cizinecké policie plukovníka Milana Majera.

 • Stalo se
 • Financování politických stran

  48:00 do playlistu

  Financování politických stran
  Transparency International vyzvala koalici, aby urychleně projednala předpisy o financování politických stran: jinak hrozí, že nebudou platit pro příští volby do sněmovny. Podle ředitele organizace Davida Ondračky se zejména bez speciálního úřadu pro kontrolu financování stran nelze posunout dál. Proč zákon o financování partají stále leží ve sněmovně? A kdy přijde na řadu? Zeptáme se předsedy sněmovního Ústavně právního výboru Jeronýma Tejce /ČSSD/ a místopředsedy Ústavně právního výboru Jana Farského /TOP 09/.

Přehrát vše