iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 1. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4971
zhlédnutí

Události, komentáře

Bezpečnější hranice, bezpečnější Evropa — Írán po zrušení sankcí — Bitva o Energetický regulační úřad — ODS po kongresu

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bezpečnější hranice, bezpečnější Evropa

  1:11 do playlistu

  Bezpečnější hranice, bezpečnější Evropa
  Vláda odsouhlasila plány Evropské komise na zpřísnění ochrany hranic EU. Do společné pohraniční a pobřežní stráže pošle Česko několik desítek expertů, převážně policistů. Plán počítá i se zpřísněním hraničních kontrol pro samotné občany EU – třeba na tuzemských letištích už část balíku opatření platí od prosince. Také Bezpečností rada státu dnes jednala o situaci v zemi, o migraci i boji s terorismem. Bezpečnostní hrozby u nás i v Evropě rozebereme s místopředsedou sněmovního výboru pro bezpečnost Bronislavem Schwarzem /ANO/, členem téhož výboru Martinem Lankem /Úsvit-NK/ a vojenským a bezpečnostním analytikem Lukášem Visingrem.

 • Stalo se
 • Írán po zrušení sankcí

  29:38 do playlistu

  Írán po zrušení sankcí
  České firmy dojednávají kontrakty v Íránu. Díky uvolnění mezinárodních sankcí by vzájemné obchodování mělo být jednodušší. V zemi je teď na 60 podnikatelů, kteří doprovází ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. V Teheránu na podporu exportu nově funguje i pobočka CzechTrade. Jaké možnosti se českým podnikatelům otevírají? Jak se zmírnění sankcí projeví na trhu s ropou? A jak změní stále silnější a mocnější Írán situaci na Blízkém východě? Otázky pro analytičku London School of Economics Irenu Kalhousovou.

 • Bitva o Energetický regulační úřad

  38:09 do playlistu

  Bitva o Energetický regulační úřad
  Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková odvolala z funkce Jana Nehodu – místopředsedu pro oblast regulace. Právě on vypsal na konci prosince v nepřítomnosti Vitáskové podporu obnovitelným zdrojům energie pro letošní rok. Jde až o 42 miliard korun. O osudu samotné šéfky úřadu měla dnes jednat vláda – ministři ale bod stáhli z programu. Vitásková čelí obžalobě a obvinění ve dvou různých kauzách. Jaké je pozadí kauzy? A jaký další vývoj čekat? Odpoví mluvčí ERÚ Jiří Chvojka a redaktorka MF DNES Zuzana Kubátová.

 • Stalo se
 • ODS po kongresu

  53:39 do playlistu

  ODS po kongresu
  Občanská demokratická strana vyšla ze svého víkendového kongresu v Ostravě jako posílená strana, která chce a je schopna opět vládnout, prohlásil staronový předseda Petr Fiala. Na kongresu zněla i ostrá kritika vlády. Čím chce „posílená strana“ oslovit voliče? Rozhovor s novou místopředsedkyní strany a starostkou severočeských Obrnic Drahomírou Miklošovou nabídneme na závěr pořadu.

Přehrát vše

Související