iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 11. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

9 hlasů
2806
zhlédnutí

Události, komentáře

Role NATO v boji s Islámským státem — Staronová TOP 09 — Budoucnost českého zdravotnictví

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Role NATO v boji s Islámským státem

  1:25 do playlistu

  Role NATO v boji s Islámským státem
  V Bruselu se na jednání Severoatlantické aliance sejdou ministři zahraničí členských zemí. Jedním z témat bude také role aliance v boji proti terorismu, jak na Blízkém východě, tak v Africe. Jak může NATO přispět v boji proti Islámskému státu? Změní situaci sestřelení ruského letounu Tureckem? A jaká je situace na východní hranici aliance a současné vztahy s Ruskem? Zeptáme se Jiřího Šedivého, českého velvyslance při NATO.

 • Stalo se
 • Staronová TOP 09

  19:27 do playlistu

  Staronová TOP 09
  Novým předsedou TOP 09 se o víkendu stal Miroslav Kalousek, který po šesti letech vystřídal v čele Karla Schwarzenberga. Kalousek během svého projevu ostře zkritizoval politiku ministra financí Andreje Babiše a také prezidenta Miloše Zemana. Podle nového předsedy by strana měla více spolupracovat s ČSSD a vymezovat se proti růstu extrémistických nálad ve společnosti. Jaká je budoucnost TOP 09 na české politické scéně, posune se více doleva? A jaký vzkaz vyslalo nové vedení strany potenciálním voličům? Téma pro nově zvolenou místopředsedkyni Markétu Adamovou /TOP 09/. Víkendový sněm strany probereme také s Petrem Honzejkem, komentátorem Hospodářských novin.

 • Stalo se
 • Budoucnost českého zdravotnictví

  41:52 do playlistu

  Budoucnost českého zdravotnictví
  Českému zdravotnictví chybí peníze, dobré zákony i kvalifikovaní zdravotníci, tvrdí Česká lékařská komora (ČLK). Mladí lékaři často po studiích odchází pracovat do zahraničí, kde na ně čekají lepší pracovní podmínky. Ministr zdravotnictví proto slíbil, že se pokusí změnit způsob postgraduálního vzdělávání lékařů. Podle ČLK by ale bylo třeba, aby se jejich platy přiblížily Německu. Jak udržet mladé lékaře v Česku? Jsou řešením změny ve vzdělávání a rychlejší nástup lékařů do praxe? A pomohou českému zdravotnictví lékaři ze zahraničí? Téma probereme s Lenkou Teskou Arnoštovou /ČSSD/, náměstkyní ministra zdravotnictví a Tomášem Julínkem /ODS/, bývalým ministrem zdravotnictví.

Přehrát vše

Související