iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 11. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3500
zhlédnutí

Události, komentáře

Hrozba terorismu v Evropě — Obrana proti teroru — Příčiny radikalizace muslimů — Rakovina děložního čípku

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrozba terorismu v Evropě

  1:15 do playlistu

  Hrozba terorismu v Evropě
  Napříč Evropou pokračuje masivní policejní operace, která má za cíl dopadnout každého, kdo se podílel na přípravách teroru. Nejaktivnější je policie ve Francii a v Belgii. Bezpečnostní opatření se ale zvyšují ve všech zemích i v Česku. Vláda chystá po vzoru ze zahraničí zavést takzvanou stupnici ohrožení a připravuje další změny. Jak je teď na případné bezpečnostní hrozby připraveno Česko? Nezaspalo vývoj? Poučilo se například z útoku v Uherském Brodě? A reaguje správně na aktuální teror v Paříži? Zeptáme se předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Romana Váni /ČSSD/, jeho dalšího člena Martina Lanka /Úsvit-NK/ a exministra vnitra i zahraničí Cyrila Svobody /KDU-ČSL/.

 • Obrana proti teroru

  18:57 do playlistu

  Obrana proti teroru
  Jak by se lidé měli chovat, pokud se setkají s terorem osobně? Dá se na takovou situaci připravit? Měly by se podobné situace dostat do školních osnov a dalších bezpečnostních školení? Téma pro primáře psychologického oddělení Vojenské nemocnice Brno Jiřího Brančíka a Mariana Brzybohatého z Policejní akademie ČR.

 • Stalo se
 • Příčiny radikalizace muslimů

  39:17 do playlistu

  Příčiny radikalizace muslimů
  Zaměříme se i na to, z jakých zdrojů čerpá islámský terorismus v 21. století a jak se šíří mezi lidmi. Podle bezpečnostních analytiků může spící teroristy radikalizovat internet a sociální sítě. Umí státy a bezpečnostní složky takové hrozby odhalit? Mohou proti nim účinně bojovat? A jak vyhodnocují současnou situaci, ve které pod vlnou emocí přitom přibývá radikálních názorů i na webových diskusích. Probereme s naším zpravodajem ve Francii Petrem Zavadilem a ředitelem Think-tanku Evropské hodnoty Radkem Hokovským.

 • Rakovina děložního čípku

  51:22 do playlistu

  Rakovina děložního čípku
  V pátek zemřela sedmadvacetiletá Lucie Bittalová - známá bojovnice proti rakovině děložního čípku. Sama jí onemocněla, v kampani Měsíc raka pak vyzývala ostatní ženy, aby se proti ní bránily. Ročně se nemoc zjistí u 1000 žen, 400 jich na ni zemře. Přitom podle odborníků se, narozdíl od jiných typů rakoviny, dá proti těmto nádorům velmi účinně chránit prevencí a očkováním. Podle lékařů přesto na pravidelné prohlídky chodí jen polovina žen. Aspekty této nemoci i zanedbávané prevence probereme s předsedkyní České onkologické společnosti Janou Prausovou.

Přehrát vše

Související