60 minut

24. listopadu 2015

Obsah dílu

Sestřelený ruský bitevník — Česká armáda — Schůzka Hollande – Obama

Části dílu

01:24
Aktuální zpráva
  02:21
  Sestřelený ruský bitevník
   Sestřelení ruského letadla u tureckých hranic přililo další olej do už tak žhavého a hlavně nepřehledného konfliktu v Sýrii. Za 4 roky jeho trvání je to zároveň nejvážnější mezinárodní incident, i když podle mnohých bylo jen otázkou času, kdy přijde. Ruský prezident Putin mluví o dýce do zad, která bude mít pro Ankaru vážné důsledky. Podle šéfa českých diplomatů Lubomíra Zaorálka zase ukázal, že jednotlivé strany, které v Sýrii válčí, se musí dohodnout, kdo je vlastně nepřítel. Jak dnešní událost změní situaci v oblasti a přístup jednotlivých aktérů? A jaká je vlastně současná pozice Ruska v mezinárodní politice?
   Zeptáme se našeho zpravodaje v Bruselu Bohumila Vostala, turkologa a bývalého velvyslanec v Ankaře Tomáše Laněho a politického geografa Martina Riegla. Komentář přidají i politici - exministr obrany a zahraničí Alexandr Vondra /ODS/ a člen sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost Antonín Seďa /ČSSD/.
   32:30
   Stalo se
    35:48
    Česká armáda
     Nebezpečí se přiblížilo k našim hranicím, tvrdí prezident Zeman, a vojáci se musí připravovat daleko intenzivněji, než dřív. Na vojenské hrozby, na podporu svých spojenců, ale i na problémy spojené s případnou migrační krizí. Podle náčelníka generálního štábu Josefa Bečváře armáda nespí a chystá se na všechny hrozby. Nacvičí si dokonce i mobilizaci. Jsou vojáci na obranu státu připraveni? Mají na to lidi, techniku a peníze?
     Další téma pro exministra obrany a zahraničí Alexandra Vondru /ODS/ a člena sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost Antonína Seďu /ČSSD/.
     45:05
     Stalo se
      48:06
      Schůzka Hollande – Obama
       Hlavně o situaci v Sýrii, ale i mezinárodním terorismu spolu v podvečer jednali i prezidenti Francie a Spojených Států. Barack Obama a François Hollande se shodli, že po dnešním sestřelení ruského letadla Tureckem je třeba vyhnout se stupňování napětí. Podle Obamy je potřeba spolupracovat, aby se událost vyšetřila a předešlo se podobným situacím do budoucna. Nicméně Turecko má podle něj plné právo na obranu svých hranic a vzdušného prostoru. Ohrozí incident vytvoření široké mezinárodní koalice proti Islámskému státu, o které chtěli prezidenti původně hlavně jednat? A je vůbec taková koalice životaschopná, když má každý účastník války v Sýrii i své separátní zájmy?
       Probereme s naším zpravodajem ve Spojených státech Martinem Řezníčkem a bývalým velvyslancem v Rusku i v USA Petrem Kolářem.
       Přehrát celé video
       Stopáž60 minut
       Další díl
       25. listopadu 2015

       Přehled dílů

       4934 dostupných
       Stopáž63 minut

       19. července

       Rozsáhlé výpadky IT systémů ve světě — Druhý mandát pro von der Leyenovou — Bude Donald Trump znovu prezidentem? — Síla dezinformací ve střední Evropě — Msta nacistického režimu

       19. 7. 2024 na ČT24
       Stopáž62 minut

       18. července

       Druhý mandát pro von der Leyenovou — Bezpečnostní dohoda ČR s Ukrajinou — Vrcholí sjezd Republikánské strany — Kritika i chvála nové kolekce

       18. 7. 2024 na ČT24
       Stopáž61 minut

       17. července

       Rozhodnuto: nové bloky Dukovan postaví KHNP — Hlavní nejasnosti v obří zakázce — Jaké ohlasy vzbudilo rozhodnutí ve Francii? — Kdo by měl stavět, stát nebo ČEZ?

       17. 7. 2024 na ČT24
       Stopáž60 minut

       16. července

       První schůze europarlamentu v novém složení — Další jednání ukrajinské a ukrajinské vlády — Dětské oběti války na Ukrajině — Síla redakcí a redaktorů LN — Jak program Apollo posunul lidstvo

       16. 7. 2024 na ČT24
       Stopáž63 minut

       15. července

       Atentát na Donalda Trumpa

       15. 7. 2024 na ČT24
       Stopáž61 minut

       12. července

       Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Joe Biden vs. Donald Trump — Silné bouřky ve střední Evropě — Europoslanci u premiéra — Finále fotbalového Eura: Anglie - Španělsko

       12. 7. 2024 na ČT24
       Stopáž61 minut

       11. července

       Americké střely dlouhého doletu v Německu — Televizní a rozhlasové poplatky — Provoz letišť v krajských městech

       11. 7. 2024 na ČT24
       Stopáž62 minut

       10. července

       Spolupráce v europarlamentu — Kompenzace za zničenou úrodu — Jak přežít v rozpáleném městě — Příběh rodiny Slánských

       10. 7. 2024 na ČT24
       Stopáž62 minut

       9. července

       Začal summit NATO — Vznik národního parku Křivoklátsko — Česká architektura — Historie pražských sanitek

       9. 7. 2024 na ČT24
       Stopáž62 minut

       8. července

       Nová frakce v europarlamentu — Analýza výsledku voleb v Evropě — Atmosféra v Británii a ve Francii

       8. 7. 2024 na ČT24

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám