iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 10. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
4349
zhlédnutí

Události, komentáře

Naděje pro Sýrii? — Předvolební Turecko — České vnímání imigrace — Letecké havárie v Č(S)R — Ekonomika dál zrychluje

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Naděje pro Sýrii?

  1:08 do playlistu

  Naděje pro Sýrii?
  Vídeňská mírová konference o Sýrii se rozběhla - vůbec poprvé se na ní sešli klíčoví aktéři dění v regionu - Američani, Rusové, Turci, Saúdové a Íránci. Už jen dostat je k jednomu stolu je podle organizátorů úspěch a průlom v řešení syrské krize. Sami účastníci ale krotí optimismus a tvrdí, jejich názory se zatím hodně rozcházejí. Klíčem bude otázka dalšího setrvání prezidenta Bašára Asada. Právě k jeho oponentům teď navíc Spojené státy posílají vojenské poradce. Bude znamenat Vídeň skutečný průlom nebo jen planou naději? Jak se změnily zájmy mocností v průběhu konfliktu a za co se teď vlastně bojuje? Téma pro europoslance Tomáše Zdechovského /KDU-ČSL/ a Jaromíra Štětinu /nestr. za TOP 09 a Starostové/, který se ze Sýrie právě vrátil.

 • Předvolební Turecko

  16:22 do playlistu

  Předvolební Turecko
  Podrobněji se pak podíváme na jednoho z účastníků jednání – Turecko. Západ je vůči němu ve schizofrenní pozici – Ankara je klíčovým spojencem, členem NATO a možným kandidátem na vstup do EU, zároveň dělá politické a vojenské akce, které jsou pro řadu západních politiků nemyslitelné. V neděli navíc zemi čekají předčasné parlamentní volby. Hodnocení současného Turecka, předvolební atmosféry v zemi a dalších souvislostí přidá turkolog a bývalý velvyslanec v Ankaře Tomáš Laně.

 • Stalo se
 • České vnímání imigrace

  30:04 do playlistu

  České vnímání imigrace
  Zatímco jihovýchod Evropy dál bojuje s přílivem uprchlíků, v Česku podle ministra vnitra Chovance tlak polevil. Země si tak může dovolit poslat vojáky i policisty do zahraničí na ochranu Schengenských hranic. Lidé doma ale o migrantech a jejich ekonomických i kulturních vlivech mluvit nepřestávají. Bojí se lidé vlivu uprchlíků oprávněně nebo strach není na místě? Nezapomínají Češi na historické zkušenosti z minulosti? Jak vlastně vnímají svobodný evropský prostor a uvědomují si, co pro něj musí dělat? Na názor se zeptáme psychiatra a publicisty Cyrila Höschla.

 • Ekonomika dál zrychluje

  40:32 do playlistu

  Ekonomika dál zrychluje
  Česko pokračuje v rekordní ekonomické jízdě – ministerstvo financí dnes ještě výrazně vylepšilo vyhlídky hospodářství pro letošní i příští rok. Hlavně kvůli úspěšnému prvnímu pololetí. Jak to, že je Česko najednou nejlepší v Evropě? Jak dlouho se dají taková čísla udržet a je tak razantní nárůst vůbec zdravý? Nepřijde po něm naopak o to větší pád? Probereme s ekonomem Miroslavem Zámečníkem.

 • Stalo se
 • Letecké havárie v Č(S)R

  48:37 do playlistu

  Letecké havárie v Č(S)R
  Před 40 lety se v Praze-Suchdole odehrála největší letecká tragédie na našem území. Na palubě jugoslávského letadla při pokusu o přistání zahynulo 79 cestujících ze 120. Okolnosti, za kterých k tragédii došlo, nikdy nebyly úplně objasněny. Jaké je pozadí této nehody i dalších, které české a československé letectví zažilo? Jak probíhalo a probíhá jejich vyšetřování? A můžeme se dnes cítit ve vzduchu bezpečně? Téma pro leteckého publicistu Martina Salajku.

Přehrát vše