iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 10. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3647
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o státní vyznamenání — Uprchlíci v Česku — Hazard ve Sněmovně — Kleslová přestane šéfovat ANO v Praze

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o státní vyznamenání

  0:55 do playlistu

  Spor o státní vyznamenání
  Předávání státních vyznamenání 28. října vyvolává - stejně jako loni - spory. Prezident znovu nepozval část rektorů, další akci bojkotují ze solidarity s ostatními a místo ceremoniálu se sejdou u pomníku T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí. Nedorazí ani několik pozvaných politiků. Kromě neúčasti rektorů jim vadí i některá jména, které Hrad hodlá ocenit. Je současná situace ostudou Hradu - nebo rektorů a politiků? O co jednotlivým aktérům jde? A umí vůbec oddělovat státní a soukromé záležitosti? Rozebereme s rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou, europoslancem Pavlem Svobodou /KDU-ČSL/, který pozvání na Hrad rovněž odmítl, senátorem Janem Velebou /SPO/ a politilogem Lukášem Jelínkem.

 • Stalo se
 • Hazard ve Sněmovně

  29:48 do playlistu

  Hazard ve Sněmovně
  Sněmovna v prvním čtení podpořila vládní návrh zákona o hazardu. Ten počítá mimo jiné s jeho vyšším zdaněním, které má do rozpočtu přinést dvě miliardy korun. Projednávání novely na mimořádné schůzi ale probíhalo i v prořídlé sněmovně bouřlivě. Z nejrůznějších důvodů se úplně nebo částečně omluvilo 30 poslanců a dokonce i 8 ministrů – včetně toho hlavního – šéfa financí Andreje Babiše, což opozice označila za urážku. Probereme s místopředsedou Poslanecké sněmovny Janem Bartoškem /KDU-ČSL/.

 • Uprchlíci v Česku

  38:09 do playlistu

  Uprchlíci v Česku
  Rodinu uprchlíků z Afghánistánu, které Česko skoro dva měsíce drželo v táboře v Bělé pod Bezdězem dnes propustilo – úřady přitom tvrdí, že to nesouvisí s tím, že se do věci vložil Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Ministr Chovanec chce taky už příští týden přesvědčit evropské velvyslance, že podmínky v táboře v Bělé jsou v pořádku. Jiní utečenci naopak do Česka chtějí. Premiér Sobotka jednal se zástupci Nadačního fondu Generace 21 o pomoci 152 křesťanům, kteří utíkají před Islámským státem z Iráku. Umí Česko pracovat s uprchlíky, jaké podmínky panují v Bělé a jak se žije křesťanům v Iráku? Téma pro právničku Organizace pro pomoc uprchlíkům Terezu Bártovou a otce syrské pravoslavné církve Benjamina Shamouu.

 • Stalo se
 • Kleslová přestane šéfovat ANO v Praze

  51:57 do playlistu

  Kleslová přestane šéfovat ANO v Praze
  Starostka Prahy 10 a donedávna místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová rezignuje na funkci předsedkyně pražského ANO. Je to skutečný ústup Radmily Kleslové z celopražské politiky, nebo jen krok stranou? Uvolní se tím vztahy na pražské radnici a umožní další fungování dosavadní koalice, nebo se bude hledat jiné politické uskupení? Na názor se zeptáme pražského zastupitele za ANO Patrika Nachera.

Přehrát vše

Související