iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 10. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3175
zhlédnutí

Události, komentáře

Obviněný hejtman z ČSSD — Pelta jednal s Platinim — Summit EU o migraci — Chirurg z Kunduzu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obviněný hejtman z ČSSD

  1:18 do playlistu

  Obviněný hejtman z ČSSD
  Policie dnes obvinila olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila /ČSSD/ z podplácení. S obviněním nesouhlasí, jde podle něj o nedorozumění. Rozbořil chce o svém setrvání ve funkci jednat s předsedou strany Bohuslavem Sobotkou, podle kterého by měl hejtman na svou funkci rezignovat. Další tři obviněné v kauze Vidkun dnes poslal soud do vazby. Podle informací médií jde o dva policisty z Olomouckého kraje a podnikatele Ivana Kyselého – blízkého přítele Ivana Langera. Jaké důsledky bude mít kauza pro ČSSD a hejtmana Rozbořila? A jak závažná jsou obvinění vznesená proti němu? Probereme s politoložkou Vladimírou Dvořákovou a Jiřím Hynkem, reportérem České televize.

 • Stalo se
 • Pelta jednal s Platinim

  21:21 do playlistu

  Pelta jednal s Platinim
  Suspendovaný předseda UEFA Michel Platini získal podporu všech členských zemí Evropské fotbalové unie. Platini je vyšetřován kvůli podezřelé platbě, kterou měl v roce 2011 dostat od předsedy FIFA Seppa Blattera. Ve francouzském Nyonu dnes s Platinim jednal také Miroslav Pelta. Jak aféra poškozuje pověst světového fotbalu a co na ni říkají sponzoři? Zeptáme se také na čínské investice v českém fotbalu a budoucnost reprezentace. Hostem bude Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace ČR.

 • Summit EU o migraci

  29:43 do playlistu

  Summit EU o migraci
  V Bruselu dnes začal summit Evropské unie – jeho hlavním tématem je řešení migrační krize. Podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska hrozí, že na jaře dorazí k hranicím EU nová uprchlická vlna. Lídři unijních zemí budou jednat o posílení schengenských hranica změnách azylové politiky. Co nového summit přinese? Jaká je pozice české vlády a budou země Visegrádské skupiny postupovat společně? Z Bruselu aktuální dění okomentuje vládní zmocněnec pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. Jak se téma migrační krize řeší v Německu, řekne Bára Procházková, editorka webu ČT24. K tématu nabídneme také rozhovor s náměstkyní polského ministra zahraničních věcí pro střední Evropu – Henrykou Mościcka-Dendysovou.

 • Chirurg z Kunduzu

  49:43 do playlistu

  Chirurg z Kunduzu
  Útok americké armády na nemocnici Lékařů bez hranic v afghánském Kunduzu by mohla vyšetřit nezávislá komise. Ve středu o tom informovali Lékaři bez hranic, podle kterých se čeká na dohodu vlád USA a Afghánistánu. Během útoku z počátku října zahynulo nejméně 22 lidí z toho 12 členů personálu nemocnice. Hostem bude lékař Tomáš Šebek, který v nemocnici v Kunduzu pracoval. Dnes byla vydána jeho kniha Mise Afghánistán, kterou věnoval kolegům, kteří při útocích zahynuli. 

Přehrát vše