iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 10. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3401
zhlédnutí

Události, komentáře

Uprchlíci v Česku — Střelba v Oregonu — Čtvrtstoletí se sjednoceným Německem

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Uprchlíci v Česku

  0:10 do playlistu

  Uprchlíci v Česku
  Česká republika navrhuje společnou akci zemí visegrádské čtyřky k ochraně schengenské hranice v Maďarsku. O detailech budou už příští týden jednat ministři vnitra. Počítají s tím, že by mohli jižnímu sousedovi poslat desítky vojáků a policistů. Sněmovna dnes také schválila normu, která zpřísňuje podmínky udělování azylu. Česko ale zároveň cizincům, které vykáže za hranice, přispěje na cestu. Proč mění poslanci pravidla pro lidi, kteří v Česku žádají azyl? Jsou podmínky pro azylanty u nás důstojné? A jak se Češi chovají k uprchlíkům? Hosty budou předseda ústavně-právního výboru Jeroným Tejc /ČSSD/, europoslanec Luděk Niedermayer /nestr. za TOP 09/, člen podvýboru pro obrannou a bezpečnostní politiku Milan Šarapatka /nestr./ a ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek.

 • Stalo se
 • Střelba v Oregonu

  35:25 do playlistu

  Střelba v Oregonu
  Devět lidí přišlo o život a dalších devět utrpělo zranění, když na vyšší školu v americkém Oregonu zaútočil šestadvacetiletý střelec. Po přestřelce s policií sám zemřel. Prezident Barack Obama po útoku opět vyzval ke zpřísnění pravidel pro prodej a držení zbraní. Téma pro psychopatologa Andreje Drbohlava.

 • Stalo se
 • Čtvrtstoletí se sjednoceným Německem

  49:57 do playlistu

  Čtvrtstoletí se sjednoceným Německem
  Německo si zítra připomene 25. výročí svého sjednocení. Český premiér Sobotka při té příležitosti označil česko-německé vztahy za nejlepší v novodobé historii. Někteří diplomaté to ale vidí přesně opačně – na vztazích se podle nich negativně podepsal hlavně nesouhlasný postoj Česka k uprchlickým kvótám. Probereme s odborníky na Německo Jaroslavem Šonkou a Vladimírem Handlem.

Přehrát vše