iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 9. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

11 hlasů
4682
zhlédnutí

Události, komentáře

Další kolo sporů o kvóty — Chemické zbraně v rukou IS? — Zemřel Radim Palouš

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Další kolo sporů o kvóty

  0:07 do playlistu

  Další kolo sporů o kvóty
  Ministři zahraničí visegrádské skupiny se v Praze s kolegy z Německa a Lucemburska shodli, že uprchlickou krizi je třeba řešit celoevropsky. Rozpor o nutnosti povinného rozdělování běženců ale přetrvává dál. Německý ministr zahraničí žádal solidaritu, kolegy z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska ale nepřesvědčil. Kvóty odmítají a raději chtějí spolupracovat třeba na důslednější ochraně schengenských hranic. Na kontinent každý den dál míří tisíce lidí. Na čem se státníci v Praze domluvili? Jak spor kolem kvót vyřešit? A jaké by měly být další kroky české vlády? Téma pro bývalého ministra zahraničí Jana Kavana /ČSSD/, europoslance Luďka Niedermayera /nestr. za TOP 09/ a experta na mezinárodní vztahy Petra Robejška. Situaci v Německu, kam většina uprchlíků míří, popíše zpravodaj ČT Martin Jonáš.

 • Stalo se
 • Chemické zbraně v rukou IS?

  35:09 do playlistu

  Chemické zbraně v rukou IS?
  Americká vláda má podle britské BBC důkazy o tom, že radikálové z Islámského státu používají v Iráku a Sýrii chemické zbraně. Zpráv o útocích jedovatým yperitem v posledních týdnech přibylo. V Iráku ani v Sýrii by přitom už žádné chemické zbraně být neměly. Američtí zpravodajci proto spekulují, že si chemické zbraně Islámský stát vyrábí sám. Případy ze Sýrie teď bude vyšetřovat OSN a Organizace pro zákaz chemických zbraní. Komentář doplní arabista a islamolog Ústavu religionistiky Masarykovy univerzity Miloš Mendel a novinář Yaser Daniel Reizk.

 • Stalo se
 • Zemřel Radim Palouš

  50:40 do playlistu

  Zemřel Radim Palouš
  Zemřel první polistopadový rektor Univerzity Karlovy Radim Palouš. Bylo mu 90 let. Jeden z představitelů Občanského fóra a mluvčí Charty 77 se podílel také na reformě vysokého školství. Za celoživotní přínos získal Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Na Radima Palouše zavzpomíná publicistka Petruška Šustrová.

Přehrát vše