iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 8. 2015
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
5025
zhlédnutí

Události, komentáře

Imigranti v Česku — Nekompletní Ústavní soud — Zemanova čínská cesta

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Imigranti v Česku

  0:42 do playlistu

  Imigranti v Česku
  Ministerstvo vnitra rozšiřuje kapacity pro migranty. Už v pátek se otevře tábor ve Vyšních Lhotách v Moravskoslezském kraji a od pondělí se zdvojnásobí počet lůžek v Jezové u Bělé pod Bezdězem. Celkem tak v českých záchytných zařízeních bude 1116 míst. Stačí to? A smí stát vůbec uprchlíky zadržovat? Hosty budou zástupkyně ředitele odboru azylové a migrační politiky Pavla Novotná, senátor, bývalý ministr vnitra, předseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost František Bublan /ČSSD/ a poslanec, předseda hnutí SPD Tomio Okamura.

 • Stalo se
 • Nekompletní Ústavní soud

  33:59 do playlistu

  Nekompletní Ústavní soud
  Ústavní soud je znovu nekompletní. Dnes totiž ve své funkci skončila Vlasta Formánková. A prezident Zeman zatím s oficiálním navržením jejího nástupce váhá. Senátoři přitom mají na posouzení kandidáta lhůtu 60 dní. Ústavnímu soudu tedy bude chybět jeden člověk minimálně do října. Probereme s ústavním právníkem Janem Kyselou.

 • Stalo se
 • Zemanova čínská cesta

  45:31 do playlistu

  Zemanova čínská cesta
  Nejvyšší představitelé Evropské unie se nezúčastní čínských oslav konce 2. světové války. České televizi to potvrdila mluvčí Evropské komise. Bruselu vadí, že její součástí bude vojenská přehlídka – a to právě v době, kdy roste napětí v oblasti. Český prezident Zeman tak bude podle všeho jedinou hlavou státu členské země EU, která bude na oslavách přítomná. Stanovisko Evropské komise popíše z Bruselu Bohumil Vostal. Do studia přijde ředitel zahraničního odboru kanceláře prezidenta Hynek Kmoníček.

Přehrát vše

Související