iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 6. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3091
zhlédnutí

Události, komentáře

Řecko před bankrotem? — Námořní operace proti pašerákům — Případ Berka — Babišovi náměstci

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Řecko před bankrotem?

  0:09 do playlistu

  Řecko před bankrotem?
  Tento týden se rozhodne o dalším osudu Řecka. Během následujících čtyřiadvaceti hodin budou představitelé na nejvyšších úrovních jednat v Bruselu s klíčovými věřiteli. A pokud se nedomluví, hrozí zemi bankrot. Problémy Řecka mezitím řeší i čeští politici. Podle vicepremiéra Andreje Babiše by mělo konečně zbankrotovat, aby se vyčistil prostor. Premiér Bohuslav Sobotka to odmítl – krach země by podle něj zasáhl celou Evropskou unii. Kdo má pravdu? A jak reálný je v současnosti bankrot Řecka a jeho vyloučení z měnové unie? Do Bruselu se spojíme se zpravodajem ČT Bohumilem Vostalem. Diskutovat budou poslanec Jan Volný /ANO/ a místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Váňa.

 • Stalo se
 • Námořní operace proti pašerákům

  27:47 do playlistu

  Námořní operace proti pašerákům
  Ministři zahraničí osmadvacítky schválili zahájení první fáze námořní operace proti pašerákům uprchlíků přes Středozemní moře do Evropy. V první fázi chtějí shromáždit informace o jejich sítích, později budou moci i potápět prázdné lodě pašeráků – k tomu bude ještě potřeba souhlas OSN. Téma pro kapitána dálné námořní plavby Karla Zemana.

 • Případ Berka

  36:51 do playlistu

  Případ Berka
  Táborský soud po pěti letech znovu otevřel případ soudce Jiřího Berky, který čelí spolu s dalšími lidmi podezření z konkurzních podvodů. Kauzu původně pozastavila prezidentská amnestie. Nejvyšší soud ji ale později prohlásil v jejich případě za neplatnou. Okomentuje redaktor Jiří Hynek, který kauzu dlouhodobě sleduje.

 • Stalo se
 • Babišovi náměstci

  49:28 do playlistu

  Babišovi náměstci
  O dalším možném působení Lukáše Wagenknechta na ministerstvu financí se rozhodne do pátku. Řekl to šéf státní kasy Andrej Babiš. Svého prvního náměstka odvolal minulý týden, a podle samotného Wagenknechta to bylo bez udání důvodu. Jde v krátké době o druhého náměstka, kterého Babiš odvolal. V květnu skončil ve funkci Martin Pros. Probereme s redaktorkou Respektu Janou Klímovou.

Přehrát vše

Související