iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 6. 2015
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3180
zhlédnutí

Události, komentáře

Nová ministryně školství — Kurzarbeit schválen — Exkluzivní host: palestinský ministr zahraničí — Důchodová reforma — Nacistické plány s Čechy

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová ministryně školství

  0:11 do playlistu

  Nová ministryně školství
  Kateřina Valachová je novou ministryní školství. Na Pražském hradě ji jmenoval prezident Miloš Zeman a do úřadu ji následně doprovodil premiér Bohuslav Sobotka. Valachová vystřídala Marcela Chládka, který skončil kvůli údajné šikaně zaměstnanců. Jaké problémy jí v resortu zanechal? Proč ho měl chtít odstranit ministr financí? A na co by se nová ministryně měla ve funkci zaměřit? Zeptáme se bývalého ministra školství Marcela Chládka /ČSSD/. O financování sportu budeme mluvit s manažerem sportovců z České baseballová asociace Markem Rejmanem.

 • Kurzarbeit schválen

  19:40 do playlistu

  Kurzarbeit schválen
  Sněmovnou prošlo zavedení takzvaného kurzarbeitu, tedy zkrácené pracovní doby. Opatření má zabránit propouštění zaměstnanců v době krize. Norma počítá s tím, že na mzdy by v určitých případech přispíval stát – a pravicová opozice mechanismus kritizuje. Jaké jsou zkušenosti ze zahraničí a jaký bude mít kurzarbeit přínos pro české firmy? Téma pro poslance Ivana Pilného /ANO/ a ekonomického experta ODS Jana Skopečka.

 • Exkluzivní host: palestinský ministr zahraničí

  31:25 do playlistu

  Exkluzivní host: palestinský ministr zahraničí
  V Česku pobýval palestinský ministr zahraničních věcí. Dorazil právě v den, kdy světová média přinesla informaci o plánu prezidenta palestinské autonomie Abbáse rozpustit palestinskou vládu. S palestinským ministrem zahraničí Rijádem Málikím nabídneme exkluzivní rozhovor.

 • Důchodová reforma

  40:06 do playlistu

  Důchodová reforma
  Ministerstvo práce plánuje změny u nejnižších důchodů. Senioři a seniorky by podle jeho záměru měli dostávat penzi minimálně ve výši životního minima. To je ale jen část práce, kterou má resort před sebou. Chystá obrysy zákona, podle kterého by partneři mohli sdílet své vyměřovací základy a pracuje i na paragrafech, které by nově upravily odvody. Probereme s předsedou odborné komise pro důchodovou reformu Martinem Potůčkem.

 • Stalo se
 • Nacistické plány s Čechy

  51:40 do playlistu

  Nacistické plány s Čechy
  Po vítězném konci války se nacisté chtěli zaměřit na Čechy. Plán byl jasný: většinu poněmčit, zbytek odsunout na východ. Češi měli postupně ztratit znaky kulturního národa a převážně se vyučit dělnickým profesím. Plány nacistického Německa s obyvatelstvem Protektorátu Čechy a Morava popsal ve své nejnovější knize Germanizovat a vysídlit německý historik Detlef Brandes, který bude hostem v závěru pořadu.

Přehrát vše

Související