iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 5. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4800
zhlédnutí

Události, komentáře

Nečasová bez viny? — Konec ministra školství — Srpen 1968 podle Rusů

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nečasová bez viny?

  0:09 do playlistu

  Nečasová bez viny?
  Jana Nečasová je v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství nevinná. Spolu s ní osvobodil prvoinstanční soud i tři bývalé zpravodajce Ondreje Páleníka, Milana Kovandu a Jana Pohůnka. Rozsudek není pravomocný a státní zástupce se na místě odvolal. Udělali žalobci někde chybu? A musela kvůli tomu před dvěma lety padnout vláda? Hosty budou vrchní státní zástupce v Olomouci Ivo Ištvan, poslanec Jeroným Tejc /ČSSD/, europoslanec, 1. místopředseda ODS Jan Zahradil a redaktor ČT Jiří Hynek.

 • Stalo se
 • Konec ministra školství

  30:42 do playlistu

  Konec ministra školství
  Premiér odeslal na Hrad návrh na odvolání Marcela Chládka z funkce. Končící šéf školství označil odvolání za bezprecedentní útok. Stát za ním má šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ten to odmítá. Jak vedl Marcel Chládek svůj resort? Diskutovat budou expert na školství Václav Klaus ml. a předseda Rady vysokých škol Jakub Fischer.

 • Stalo se
 • Srpen 1968 podle Rusů

  43:50 do playlistu

  Srpen 1968 podle Rusů
  Ruská televize Rossija Jedna obhajovala v dokumentu sovětskou invazi do Československa v srpnu 1968. Šlo podle ní o obranné spojenectví a ochranu našeho území před agresivní Severoatlantickou aliancí. Vrací se tím Rusko k sovětské propagandě? Téma pro polského novináře Adama Michnika a historika Oldřicha Tůmu.

Přehrát vše