iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 4. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2192
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o daně — Následky zemětřesení v Nepálu — Sněmovna o očkování — Cesta Václava Havla do Izraele — Násilí v Baltimoru

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o daně

  0:10 do playlistu

  Spor o daně
  Ministr financí Andrej Babiš bude muset na některé z příštích schůzek koaliční rady vysvětlovat kroky ke zlepšení výběru daní. Požadují to po něm lidovci – a tvrdí, že stát zatím nevyužívá všechny prostředky. Opírají se mimo jiné o tvrzení Nejvyššího kontrolního úřadu, podle něhož daňové úniky od roku 2011 rostou. Dělá ministerstvo financí maximum pro zefektivnění výběru daní? A jaká konkrétní opatření by podle KDU-ČSL pomohly? Diskutovat budou ministr zemědělství Marian Jurečka /KDU-ČSL/a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Volný /ANO/. Probereme s nimi i omezení týkající se biopaliv, které zvažuje Evropská komise.

 • Následky zemětřesení v Nepálu

  9:53 do playlistu

  Následky zemětřesení v Nepálu
  Počet obětí zemětřesení v Nepálu se může podle tamního premiéra vyšplhat až na deset tisíc. Zatím země potvrdila přes pět tisíc mrtvých. Situace v oblasti zůstává kritická a pomoc se daří distribuovat jen s obtížemi. České úřady stále nemají informace o čtyřech Češích, kteří se v oblasti měli pohybovat. Do Nepálu se spojíme se spolupracovníkem ČT Tomášem Etzlerem.

 • Evropa tlumí podporu biopaliv
 • Stalo se
 • Sněmovna o očkování

  34:05 do playlistu

  Sněmovna o očkování
  Sněmovna bude hlasovat o zavedení individuálních očkovacích plánů pro děti i o odpovědnosti státu za škody na zdraví způsobených očkováním. Návrhy podali poslanci během druhého čtení vládní novely zákona o ochraně veřejného zdraví. Co by se u povinného očkování dětí mělo změnit? Zeptáme se předsedy České vakcinologické společnosti, ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové Romana Prymuly.

 • Cesta Václava Havla do Izraele

  41:10 do playlistu

  Cesta Václava Havla do Izraele
  Václav Havel byl prvním prezidentem v historii Československa a prvním lídrem postkomunistické země, který navštívil Izrael. Cesta proběhla na konci dubna 1990. Na události před pětadvaceti lety bude vzpomínat bývalý izraelský ministr zahraničí a obrany Moše Arens.

 • Násilí v Baltimoru

  49:46 do playlistu

  Násilí v Baltimoru
  Dvě stovky zadržených, 15 spálených budov a 150 shořelých aut – následky násilných protestů v americkém Baltimoru. Vypukly několik hodin po pohřbu černošského mladíka Freddieho Graye, který zemřel na dosud nevyjasněné zranění páteře po zatčení policií. Město vyhlásilo výjimečný stav. S aktuálními informacemi se ze Spojených států přihlásí zpravodaj ČT Martin Řezníček.

Přehrát vše

Související