iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 3. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2742
zhlédnutí

Události, komentáře

Americký konvoj — Nedostatek vody? — Vyléčený Ashya? — Varšavské povstání

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Evakuace v Opavě
 • Americký konvoj

  4:47 do playlistu

  Americký konvoj
  Američtí vojáci se začali vracet z Pobaltí. Trasu dlouhou dva tisíce kilometrů urazí za třináct dní. První z nich překročí hranice Česka v neděli. Průjezd konvoje je i jedním z témat večerního jednání Bezpečnostní rady státu. Hostem bude vicepremiér Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/ a bývalý velvyslanec ČR v Rusku a USA Petr Kolář.

 • Stalo se
 • Nedostatek vody?

  23:42 do playlistu

  Nedostatek vody?
  Zemi hrozí katastrofální nedostatek vody. Nová zpráva Organizace spojených národů ohledně stavu vodních zásob naznačuje, že lidstvo směřuje do záhuby. Do deseti let se budou s nedostatkem vody potýkat tři miliardy lidí. A za dalších pět let se zásoby sníží až o čtyřicet procent. Jak tyto hrozby odvrátit? Probereme s geologem Václavem Cílkem a agrárním analytikem Petrem Havlem.

 • Vyléčený Ashya?

  39:38 do playlistu

  Vyléčený Ashya?
  Pětiletý britský chlapec Ashya King, který se loni léčil v pražském protonovém centru, už údajně nemá rakovinu. V rozhovoru pro britský deník The Sun to uvedli jeho rodiče s odkazem na kontrolní vyšetření. České lékaře pokroky jejich bývalého pacienta těší, s hodnocením jsou ale opatrní. Téma pro šéfredaktora Zdravotnického deníku Tomáše Cikrta.

 • Varšavské povstání

  50:55 do playlistu

  Varšavské povstání
  V rámci letošního Febiofestu se představuje unikátní filmový projekt, který je svými tvůrci označován jako „první non-fiction válečné drama na světě". Vznikl pouze z autentických záběrů z roku 1944. Tvůrci je upravili a sestříhali tak, aby vyprávěli ucelený příběh varšavského povstání. Nabídneme rozhovor s ředitelem Muzea Varšavského povstání Janem Ołdakowským.

Přehrát vše