iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 3. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3835
zhlédnutí

Události, komentáře

Elektronická evidence tržeb — Koaliční přestřelka, díl druhý — Netanjahu v USA — Pohřeb Němcova

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Elektronická evidence tržeb

  0:05 do playlistu

  Elektronická evidence tržeb
  Snížení DPH pro restaurace z jednadvaceti na patnáct procent chce prosadit ministerstvo financí. Souvisí to s plánovaným zavedením elektronické evidence tržeb. Šéf resortu Andrej Babiš předloží vládě návrh zákona v dubnu. Co přinese státní kase a jak dopadne na živnostníky? A kteří z nich vlastně budou muset každou maličkost evidovat? Hosty budou ředitel odboru legislativy, práva a analýz Hospodářské komory Ladislav Minčič, předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek, místopředseda rozpočtového výboru sněmovny Jan Volný /ANO/ a zastupitelka hl. m. Prahy Aleksandra Udženija /ODS/.

 • Stalo se
 • Koaliční přestřelka, díl druhý

  26:26 do playlistu

  Koaliční přestřelka, díl druhý
  Spory v koalici pokračují. Šéf legislativní rady vlády Jiří Dienstbier kritizoval vládní kolegy z ANO za to, že předkládají nekvalitní návrhy zákonů. Bohuslav Sobotka zase vzkázal ministryni pro místní rozvoj Karle Šlechtové, aby trávila míň času na internetu. Právě tam totiž kritizovala sociální demokracii i vládní spolupráci. Okomentuje politický analytik Masarykovy demokratické akademie Lukáš Jelínek.

 • Netanjahu v USA

  36:57 do playlistu

  Netanjahu v USA
  Írán představuje nebezpečí pro celý svět. V projevu před americkým Kongresem to prohlásil Izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Jeho vystoupení pouhé dva týdny před izraelskými volbami bojkotovali někteří demokratičtí poslanci. Na odezvu v Izraeli se zeptáme blízkovýchodního zpravodaje Jakuba Szántó. Do studia přijde amerikanista z Katedry amerických studií FSV UK Miloš Calda, který okomentuje i včerejší projev Miloše Zemana v Kongresu.

 • Stalo se
 • Pohřeb Němcova

  53:23 do playlistu

  Pohřeb Němcova
  Rusko se rozloučilo se zavražděným liberálním politikem Borisem Němcovem. Po veřejném shromáždění následoval pohřeb v kruhu nejbližších. Policie pokračuje ve vyšetřování. Nové informace o tom, kdo a proč zabil jednoho z největších kritiků prezidenta Putina, ale nezveřejnila. Z Moskvy se přihlásí zpravodaj ČT Miroslav Karas.

Přehrát vše

Související