iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 1. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
5953
zhlédnutí

Události, komentáře

Nové sankce vůči Rusku? — Horníci proti limitům těžby — Severní Korea: tajemná a hrozivá

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nové sankce vůči Rusku?

  0:09 do playlistu

  Nové sankce vůči Rusku?
  Evropská unie zvažuje další tresty pro Rusko za jeho roli v ukrajinské krizi. Ministři zahraničí Evropské unie, kteří právě jednají v Bruselu, zřejmě požádají o rozšíření sankcí. Pozornost budí hlavně postoj Řecka. S Aktuálními informacemi se přihlásí zpravodaj ČT Bohumil Vostal. Do studia přijdou bývalý velvyslanec ČR v Rusku a USA Petr Kolář a bývalý velvyslanec ČR na Ukrajině a v Rusku Jaroslav Bašta.

 • Stalo se
 • Horníci proti limitům těžby

  30:18 do playlistu

  Horníci proti limitům těžby
  Za úplné prolomení těžebních limitů v severních Čechách demonstrovalo v Praze sedm stovek horníků. Ministr průmyslu Jan Mládek už avizoval, že na jednání vlády bude prosazovat variantu alespoň částečného prolomení. S tím však nesouhlasí nejen těžaři, ale ani šéfové vládních stran. Mají vesnice ustoupit těžbě uhlí? Diskutovat budou 1. místopředseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu Jaromír Franta, předsedkyně Strany zelených Jana Drápalová a generální ředitel Teplárny Strakonice Aleš Seitz.

 • Stalo se
 • Severní Korea: tajemná a hrozivá

  51:37 do playlistu

  Severní Korea: tajemná a hrozivá
  Severní Korea údajně v roce 2009 žádala po Jižní Koreji deset miliard dolarů v hotovosti a půl milionu tun potravin jako podmínku pro uspořádání společného summitu. Ve své knize to tvrdí bývalý jihokorejský prezident I Mjong-bak. Zároveň se objevila zpráva, že Severní Korea zřejmě podnikla první kroky k restartování svého hlavního jaderného reaktoru v areálu v Jongbjonu. Téma pro koreanistu Petra Bláhu.

Přehrát vše