iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 11. 2014
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
2897
zhlédnutí

Události, komentáře

Den válečných veteránů — Teplická demonstrace 1989 — Exkluzivní host — Česko-německé vztahy

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Den válečných veteránů

  0:10 do playlistu

  Den válečných veteránů
  Svět si připomíná Den válečných veteránů. U příležitosti výročí konce první světové války lidé uctili památku účastníků různých konfliktů. Symbolické květy vlčího máku zaplavily třeba Londýn, velkolepé oslavy proběhly i v Belgickém Ypres. Zvýšená bezpečnostní opatření pak doprovázela Den veteránů v kanadské Ottawě. V Česku proběhla největší akce na pražském Vítkově. Co stojí za nezájmem české veřejnosti o podobné vzpomínkové akce? Jak vážné jsou ruské hrozby směrem k Pobaltí? A jak to bude s pronájmem dalších gripenů pro českou armádu? Otázky pro bývalého náčelníka Generálního štábu AČR, generála v záloze Jiřího Šedivého a historika z Ústavu českých dějin FF UK Jana Rychlíka.

 • Telegraficky
 • Teplická demonstrace 1989

  21:01 do playlistu

  Teplická demonstrace 1989
  Tisíce lidí protestovaly přesně před pětadvaceti lety v Teplicích proti smogu. Třídenní demonstrace za čistý vzduch, které vyvrcholily 13. listopadu, přinutily místní komunistické funkcionáře k dialogu s veřejností – a předznamenaly události, které následovaly za necelý týden v Praze. Jaký je stav životního prostředí dnes? Je líp, nebo by šli tehdejší účastníci do ulic zas? A jak lidé hodnotí uplynulých pětadvacet let? Hostem bude Bedřich Moldan z Centra pro otázky životního prostředí UK a první polistopadový ministr životního prostředí, a také účastník demonstrace v Teplicích Eduard Vacek.

 • Exkluzivní host

  39:07 do playlistu

  Exkluzivní host
  Stovky novinářů z celého světa se sjely do Prahy. Letošní ročník konference News Assembly totiž hostí Česká televize. Akce se koná každoročně pod hlavičkou Evropské vysílací unie. Dorazil i ředitel zpravodajství televize Al Jazeera Ibrahim Helal, který bude exkluzivním hostem Událostí, komentářů.

 • Telegraficky
 • Česko-německé vztahy

  49:43 do playlistu

  Česko-německé vztahy
  V rámci projektu „Rozhovory přes hranici“ přijel do Česka německý politik, novinář a mluvčí Sudetoněmecké národnostní skupiny Bernd Posselt. Vystoupil v diskuzi, kterou organizuje Knihovna Václava Havla. Kam se za 25 let svobody posunuly česko-německé vztahy? Zeptáme se Bernda Posselta v závěru pořadu.

Přehrát vše