iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 9. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2805
zhlédnutí

Události, komentáře

Konec poplatků — Třetí odboj — Zadržený a obviněný Rittig — Propaganda Islámského státu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Konec poplatků

  0:09 do playlistu

  Konec poplatků
  Definitivní tečka za poplatky u lékařů, v lékárnách a za pobyt v nemocnici – jejich zrušení prošlo sněmovnou. Od nového roku se tak zřejmě bude platit pouze na pohotovosti. Vláda chce výpadek hradit z rozpočtu. A pravicová opozice to kritizuje – peníze se podle ní mohly použít třeba ve školství nebo v sociálních službách. Jak se zdravotnické poplatky osvědčily? A byly vůbec k něčemu? Téma pro bývalé ministry zdravotnictví Leoše Hegra /TOP 09/, Zuzanu Roithovou /KDU-ČSL/ a Ivana Davida /ČSSD/.

 • Telegraficky
 • Třetí odboj

  23:22 do playlistu

  Třetí odboj
  Dalších osmatřicet bojovníků proti komunismu vyznamenal ministr obrany. Ocenění dostal například vydavatel zakázané literatury Jiří Lederer, někdejší televizní redaktorka a později zakládající členka Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných Otta Bednářová nebo disident Vladimír Hučín, který bude hostem Událostí, komentářů spolu s politickým analytikem Lukášem Jelínkem.

 • Zadržený a obviněný Rittig

  35:51 do playlistu

  Zadržený a obviněný Rittig
  Ivo Rittiga a dalších devět lidí stíhá policie v souvislosti s firmou Oleo Chemical, která dodávala naftu pražskému dopravnímu podniku. Všechny v průběhu dopoledne zadržela a během zítřka by se mělo rozhodnout o jejich případné vazbě. Čeho se kauza týká, řekne redaktor Jiří Hynek.

 • Telegraficky
 • Propaganda Islámského státu

  45:36 do playlistu

  Propaganda Islámského státu
  Koalice proti Islámskému státu dál sílí. Přidalo se Dánsko a vyslání stíhaček do Iráku odsouhlasil také britský parlament. Podle oficiálních odhadů přitom v řadách Islámského státu bojují zhruba tři tisíce Evropanů – a reálně jich může být i dvojnásobek. Na čem je postavena propaganda Islámského státu, která láká rekruty z Evropy? Téma pro publicistu a autora knih o islámu Lukáše Lhoťana a arabistu Rádia Svobodná Evropa Petra Kubálka.

Přehrát vše

Související