iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 9. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
8612
zhlédnutí

Události, komentáře

Vyšetřování pádu letu MH17 — Rozpočet 2015 — Potravinové plýtvání — 60 let CERN — Kvalifikace na ME ve fotbalu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vyšetřování pádu letu MH17

  0:10 do playlistu

  Vyšetřování pádu letu MH17
  Červencový pád malajsijského boeingu na Ukrajině nezavinila technická závada ani lidská chyba. Nizozemští vyšetřovatelé nepřímo potvrdili, že ho někdo sestřelil. V nové zprávě uvádějí, že trup stroje zasáhlo množství neurčených předmětů. Letoun se pak ve vysoké rychlosti a zhruba desetikilometrové výšce rozpadl. Co přesně vyšetřovací zpráva znamená? Dala pozůstalým alespoň nějakou odpověď, i když neukazuje na konkrétního viníka? A jaké jsou na nová zjištění reakce? Do Nizozemí se spojíme se zpravodajem Bohumilem Vostalem. Do studia přijde bývalý kancléř prezidenta Klause Petr Hájek a překladatel, aktivista Otakar Van Gemund.

 • Rozpočet 2015

  19:46 do playlistu

  Rozpočet 2015
  Nejdůležitější zákon – rozpočet na příští rok – míří na jednání vlády. Ministři ale ještě musí dořešit dvě otázky: pětiprocentní růst platů bezpečnostních sborů a výši peněz na vědu a výzkum. Jaký bude rozpočet 2015? Diskutovat budou ministr zemědělství Marian Jurečka a ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

 • Telegraficky
 • Potravinové plýtvání

  34:56 do playlistu

  Potravinové plýtvání
  Každý člověk v Evropské unii vyhodí ročně 180 kilogramů potravin. Omezit podobné plýtvání teď chce ministr zemědělství Marian Jurečka. Změny se týkají hlavně potravinových bank. Současná legislativa totiž efektivní využívání například prošlých potravin – třeba pro sociálně potřebné – znemožňuje. Co konkrétně ministr plánuje? Téma pro šéfa resortu zemědělství Mariana Jurečku /KDU-ČSL/.

 • 60 let CERN

  40:08 do playlistu

  60 let CERN
  Největší mezinárodní výzkumné centrum částicové fyziky CERN si připomíná 60 let od svého založení. Na jeho význam a vklad českých vědců se budeme ptát předsedy Výboru pro spolupráci ČR s CERN Ruperta Leitnera.

 • Kvalifikace na ME ve fotbalu

  48:55 do playlistu

  Kvalifikace na ME ve fotbalu
  Čeští fotbalisté vstupují do kvalifikace o postup na Euro v roce 2016. V Praze na Letné hostí Nizozemsko. Utkání bude zároveň soutěžní premiérou nového trenéra Pavla Vrby. Jaké jsou šance českého týmu na ME? A jak můžou sankce proti Rusku zasáhnout do fotbalu? Budeme se ptát historika sportu Františka Koláře.

Přehrát vše