iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 8. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
2734
zhlédnutí

Události, komentáře

Dohoda o služebním zákoně — Ruské sankce — Izraelsko-palestinský konflikt — Pražský blackout — Horolezec na K2

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dohoda o služebním zákoně

  0:10 do playlistu

  Dohoda o služebním zákoně
  Vládní koalice ustoupila opozici a z návrhu novely služebního zákona vypustila Generální ředitelství. Většinu jeho kompetencí převezme ministerstvo vnitra, náměstka pro státní službu jmenuje vláda na šest let. Od kompromisu se ale distancuje šéf legislativní rady vlády Jiří Dienstbier. Dostatečné odpolitizování státní správy prý nezaručuje. Je shoda na podobě služebního zákona začátkem nové éry politického vyjednávání? A jaké důsledky může mít pro samotnou vládu? Hostem bude předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek a místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

 • Ruské sankce

  19:43 do playlistu

  Ruské sankce
  Rusko odpovídá na sankce Západu. Kreml ohlásil zákaz dovozu většiny potravinářských výrobků – masa, mléka, ovoce i zeleniny. Jaké konkrétní dopady to bude mít pro Česko, Evropskou unii i Spojené státy? Probereme s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou /KDU-ČSL/.

 • Telegraficky
 • Pražský blackout

  31:32 do playlistu

  Pražský blackout
  Ministerstvo vnitra připraví rozsáhlé legislativní změny, díky kterým bude v případě blackoutu v Praze rychleji nasazena policie a armáda. Metropole letos v únoru uspořádala velké cvičení. Během něj vyšlo najevo několik nedostatků, které by v případě dlouhotrvajícího výpadu elektřiny nastaly. Jak by fungoval život v Praze v případě takzvaného blackoutu. A co konkrétně by se tedy mělo změnit? Téma pro pražského primátora Tomáše Hudečka /TOP 09/ a zvláštního velvyslance ČR pro energetickou bezpečnost Václava Bartušku.

 • Izraelsko-palestinský konflikt

  42:35 do playlistu

  Izraelsko-palestinský konflikt
  Palestinský Hamás rezolutně odmítá izraelský požadavek na odzbrojení radikálů. Zprostředkovatel rozhovorů – Egypt – se proto obává, že se jednání o příměří zablokují. Izrael už navrhl, aby se klid zbraní prodloužil o dva dny. Podle původní dohody by měl skončit dnes. V čem se aktuální konflikt liší od těch předešlých? A jaké jsou šance na smír obou stran? Nabídneme rozhovor s izraelským politikem Jicchakem Herzogem.

 • Horolezec na K2

  49:10 do playlistu

  Horolezec na K2
  Radek Jaroš vystoupal jako první Čech na všech 14 osmitisícovek světa bez pomoci kyslíkového přístroje. Na vrchol K2 se dostal až na pátý pokus. Teď se vrátil zpátky do Česka a bude hostem Událostí, komentářů. Spolu s ním přijde režisér dokumentu o expedici David Čálek.

Přehrát vše

Související