iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 8. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
6229
zhlédnutí

Události, komentáře

Odložený služební zákon — Soumrak demokracie? — Senioři pod ochranou? — Násilí v Gaze — Jez jablka, naštveš Putina

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Odložený služební zákon

  0:30 do playlistu

  Odložený služební zákon
  Schvalování služebního zákona se znovu odkládá. Zástupci koalice a opozice se budou do té doby snažit najít pro všechny přijatelný kompromis. Ladit by se měly třeba podmínky vstupu do státní správy nebo změny funkčního období generálního ředitele. Co konkrétně by se mohlo změnit? Probereme s místopředsedou Senátu Zdeňkem Škromachem /ČSSD/.

 • Soumrak demokracie?

  14:32 do playlistu

  Soumrak demokracie?
  Maďarský premiér Vikror Orbán zaskočil Evropu. Z Maďarska chce vybudovat neliberální národní stát založený na práci, který si vezme příklad z Ruska a Číny. Snaží se Orbán o „putinizaci“ země, jak tvrdí opozice? A jedná se o jeden z příznaků velkých Evropských změn? Odpoví politologové Jiří Pehe a Petr Robejšek.

 • Telegraficky
 • Senioři pod ochranou?

  32:45 do playlistu

  Senioři pod ochranou?
  Starší lidé se čím dál častěji stávají obětí podvodníků a násilníků. Jen za první pololetí evidují policisté dva a půl tisíce případů. Rada seniorů chce proto přitvrdit zákon – a navrhuje, aby důchodci dostali status chráněné osoby. Co by se v takovém případě změnilo? Je to ta správná cesta, jak bojovat proti násilníkům a zlodějům? Diskutovat budou předseda Svazu důchodců Oldřich Pospíšil a advokát, specialista na lidská práva Miroslav Krutina.

 • Násilí v Gaze

  43:37 do playlistu

  Násilí v Gaze
  Klid zbraní v Pásmu Gazy vydržel pouhé dvě hodiny. Porušily ho obě strany. Na území Izraele radikálové vystřelili přes patnáct raket a další útoky v pásmu Gazy nepřežilo nejmíň 50 lidí. Palestinští ozbrojenci navíc podle izraelské armády unesli jejího vojáka. Probereme s redaktorem ČT Pavlem Novotným.

 • Telegraficky II
 • Jez jablka, naštveš Putina

  51:28 do playlistu

  Jez jablka, naštveš Putina
  Ukrajinská krize dopadá na evropskou ekonomiku. Naplno to pocítilo třeba Polsko. Kreml uvalil embargo na tamní jablka, což Varšava vnímá jako odvetu za podporu prozápadní orientace Ukrajiny. Poláci spustili v reakci na to akci s názvem "Jez jablka, naštveš Putina!". Téma pro publicistku Petrušku Šustrovou.

Přehrát vše

Související