iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 7. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3174
zhlédnutí

Události, komentáře

Zmatky ve sněmovně — Jak důchodci spoří? — Kybernetická bezpečnost — Nizozemsko truchlí — Boj za havířovské nádraží

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zmatky ve sněmovně

  0:10 do playlistu

  Zmatky ve sněmovně
  Spory mezi koalicí a opozicí o snížení spotřební daně z benzinu a nafty způsobily zmatky na dnešním jednání sněmovny. Pozměňovací návrh Milana Urbana podpořila opozice a 17 sociálních demokratů. Jenže ti podle premiéra Sobotky netušili, pro co zvedají ruku. Poslanec ČSSD Ladislav Šincl pak hlasování zpochybnil. A sněmovna tak bude zřejmě o návrhu v pátek rozhodovat znovu. Jak to bylo s poslaneckou hádkou o dani z pohonných hmot? Kdo ohýbá jednací řád sněmovny? A skutečně poslanci nevědí, o čem hlasují? Diskutovat budou předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček /ČSSD/ a předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

 • Jak důchodci spoří?

  17:19 do playlistu

  Jak důchodci spoří?
  Tři čtvrtiny seniorů mají finanční rezervu alespoň na dva měsíce. Naopak pětina uvádí, že s penězi vychází jen velmi obtížně. Důchodci jsou při spoření opatrní. Preferují možnosti s nižším úrokem a větší jistotou. Téma pro předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středulu a prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého.

 • Telegraficky
 • Kybernetická bezpečnost

  29:24 do playlistu

  Kybernetická bezpečnost
  Senát dal zelenou zákonu o kybernetické bezpečnosti. Norma má zavést pravidla při předcházení útokům na informační technologie. Jejím cílem je hlavně zefektivnit a zrychlit reakci na hrozby, které ohrožují zájmy českého státu. Co konkrétně předpis zavádí? A pomůže v boji proti kybernetickým útokům? Probereme se senátorem Františkem Bublanem /ČSSD/ a ředitelem Národního bezpečnostního úřadu Dušanem Navrátilem.

 • Telegraficky
 • Nizozemsko truchlí

  40:24 do playlistu

  Nizozemsko truchlí
  Ostatky prvních čtyř desítek z bezmála tří set obětí zříceného malajsijského letadla dorazily do Nizozemska. Ceremoniálu na letišti v Eindhovenu se zúčastnil královský pár i premiér Mark Rutte. Nizozemci drží státní smutek – v poledne se rozezněly zvony po celé zemi. Hostem bude zástupce velvyslance Nizozemského království v ČR Peter Keulers.

 • Boj za havířovské nádraží

  48:23 do playlistu

  Boj za havířovské nádraží
  Památkáři podali znovu návrh na zapsání havířovského nádraží na seznam kulturních památek. Zjistili totiž, že velkoformátová mozaika uvnitř architektonicky cenné budovy je dílem výtvarníka Vladimíra Kopeckého. Šance na zapsání na seznam UNESCO probereme s historikem architektury Zdeňkem Lukešem.

Přehrát vše