iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 6. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
2197
zhlédnutí

Události, komentáře

Chyby lékařů a odškodnění — Vyšší platy politiků? — Předčasné volby v Polsku? — Supermoderní ústav — S minulostí zúčtujeme

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Chyby lékařů a odškodnění

  0:10 do playlistu

  Chyby lékařů a odškodnění
  Ústavní soud otevřel cestu k vyššímu odškodnění ženy, jejíž zdraví těžce poznamenal lék předepsaný v roce 1975 obvodní lékařkou. Žádá zhruba 4 miliony korun, soudy jí zatím přiznaly jen 500 tisíc. Soudci ale nařídili nové projednání žaloby. A v rozhovoru se budeme věnovat i případu těhotné ženy, která zemřela v Orlové na Karvinsku po rutinní lékařské prohlídce. Do studia přijde místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/, poslanec Miloslav Janulík /ANO/, místopředseda Asociace českých a moravských nemocnic Petr Fiala a právník Platformy zdravotních pojištěnců Ondřej Dostál.

 • Telegraficky
 • Vyšší platy politiků?

  22:43 do playlistu

  Vyšší platy politiků?
  Platy politiků by od příštího roku měly růst míň než mzdy státních zaměstnanců, a to o jedno procento. Návrh, který na zadání vlády připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí má zabránit skokovému nárůstu po rozmrazení platů politiků. Jinak by si zákonodárci přilepšili až o desítky tisíc měsíčně. Měly by platy politiků růst? Zeptáme se místopředsedkyně sněmovního ústavně-právního výboru Marie Benešové /ČSSD/ a poslance a místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše.

 • Předčasné volby v Polsku?

  32:32 do playlistu

  Předčasné volby v Polsku?
  Polský premiér Donald Tusk připustil, že by skandál se zveřejněnými odposlechy vládních prominentů mohl vést k předčasným volbám. V nahrávkách guvernér centrální banky slibuje ministrovi vnitra pomoc při financování deficitu a podmiňuje ji odvoláním tehdejšího ministra financí. Aktuální dění v Polsku a problematiku odposlechů probereme se zpravodajem ČT Josefem Pazderkou a editorem serveru Polskodnes.cz Jaromírem Piskořem.

 • Supermoderní ústav

  42:27 do playlistu

  Supermoderní ústav
  V Praze se otevírá nový supermoderní ústav. Ústav organické chemie a biochemie si díky úspěchům v původně českých léčebných patentech mohl dovolit vybudovat supermoderní budovu. Jak vypadá nové sídlo pro průkopníky ve výzkumu léčiv? A k čemu přesně bude sloužit? Otázky pro ředitele Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR Zdeňka Hostomského a bývalého ředitele Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR Zdeňka Havlase.

 • Telegraficky
 • S minulostí zúčtujeme

  51:30 do playlistu

  S minulostí zúčtujeme
  Dosud nezveřejněné dokumenty z minulosti Filozofické fakulty Univerzity Karlovy ukazuje kniha S minulostí zúčtujeme. Odráží dva důležité dějinné zvraty v historii fakulty v minulém století. Jaká odhalení přináší? Zeptáme se badatelky a spoluautorky knihy Kateřiny Volné.

Přehrát vše

Související