iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 5. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2635
zhlédnutí

Události, komentáře

Extrémní počasí — Boj s násilím na stadionech — Výbuch rakety — Svět knihy — Evropské volby

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Extrémní počasí

  0:11 do playlistu

  Extrémní počasí
  Vytrvalý déšť zvedl hladiny řek na severu Moravy – stoupala Bečva, Ostravice, Osoblaha, Odra nebo Olše, která během včerejší noci dosáhla třetího stupně. Situaci komplikoval i velmi silný vítr. Později přes den začaly hladiny řek klesat. Lidé ale s obavami dál sledují předpověď. Povodně totiž zaplavily republiku v posledních deseti letech hned pětkrát. Už na středu přitom meteorologové předpovídají 25 stupňů. Co stojí za extrémními výkyvy počasí? Hostem bude obchodní a personální ředitel Povodí Odry Čestmír Vlček a ekolog Výzkumného ústavu vodohospodářského Josef Fuksa.

 • Telegraficky
 • Boj s násilím na stadionech

  14:40 do playlistu

  Boj s násilím na stadionech
  Fotbalová asociace zpřísní od příští sezony bezpečnostní pravidla na stadionech. Ve spolupráci s policií začne pracovat na vytvoření databáze problémových fanoušků a důsledně bude kontrolovat vchody. Zároveň plánuje výrazně zkvalitnit pořadatelskou službu. Pomůžou navrhované změny v boji s násilím na stadionech? Téma pro specialistu na divácké násilí z Odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra Lubomíra Janků a redaktorku ČT Pavlu Kubálkovou.

 • Výbuch rakety

  23:52 do playlistu

  Výbuch rakety
  Krátce po startu z Bajkonuru se zřítila ruská raketa Proton. Shořela spolu s družicí za víc než pět a půl miliardy korun. V Evropě vyrobený satelit měl přinést mobilní spojení a internet do odlehlých oblastí Ruska. O budoucnosti vesmírné spolupráce Ruska a USA budeme mluvit s ředitelem České kosmické kanceláře Janem Kolářem.

 • Svět knihy

  31:35 do playlistu

  Svět knihy
  V Praze odstartoval dvacátý ročník největšího českého knižního veletrhu. Dorazila na něj i britská překladatelka K. J. Erbena Susan Reynoldsová. A bude hostem Událostí, komentářů.

 • Telegraficky
 • Evropské volby

  40:51 do playlistu

  Evropské volby
  Pokračuje série předvolebních debat s lídry stran a hnutí kandidujících do Evropského parlamentu. Diskutovat budou Radoslav Štědroň /Strana práce a Nespokojení občané!/, Radka Poláková /Klub angažovaných nestraníků/ a Olga Sedláčková /SNK - Evropští demokraté/.

Přehrát vše