iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 4. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2237
zhlédnutí

Události, komentáře

Koaliční rada — Třetí sazba DPH — Euroskepticismus na vzestupu? — Ukrajinská krize — Nový šéf ÚSTR — Chaplinovo výročí

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Třetí sazba DPH

  0:10 do playlistu

  Třetí sazba DPH
  Daň z přidané hodnoty na léky, knihy nebo na dětskou výživu má být od příštího roku deset procent – shodla se koalice. Premiér Bohuslav Sobotka sice původně chtěl hlavně na léky prosadit pětiprocentní DPH, nakonec se ale spokojil s návrhem ministra financí Andreje Babiše, který navrhl dvojnásobek. Proč je třeba zavádět třetí sazbu DPH? Co si o ní myslí opozice? A jak se nižší sazba projeví na schodku státní kasy? Téma pro předsedu poslaneckého klubu ČSSD Romana Sklenáka, ministra obrany Martina Stropnického, místopředsedu KDU-ČSL, místopředsedu Poslanecké sněmovny Jana Bartoška /KDU-ČSL/ a bývalého ministra financí, předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska.

 • Telegraficky
 • Euroskepticismus na vzestupu?

  28:17 do playlistu

  Euroskepticismus na vzestupu?
  Ve Štrasburku se tento týden naposledy před květnovými volbami schází Evropský parlament. Průzkumy naznačují, že starý kontinent může zažít euroskeptické jaro. A to hlavně v Británii, kde k vítězství míří kontroverzní politik Nigel Farage, který hájí postup Moskvy na Ukrajině. Téma pro experta na mezinárodní vztahy, politologa Petra Robejška.

 • Ukrajinská krize

  33:36 do playlistu

  Ukrajinská krize
  Východ Ukrajiny má za sebou další napjatý den. Tanky s ruskými vlajkami se objevily ve Slavjansku a Kramatorsku. Podle některých zdrojů jde o ukrajinské vojáky, kteří přešli na stranu separatistů. V největším městě oblasti Doněcku se zase vzbouřenci zmocnili místní radnice. NATO chce kvůli ukrajinské krizi posílit obranu ve východní Evropě. Do Doněcku se spojíme se zpravodajem Miroslavem Karasem.

 • U jihokorejských břehů se potopil trajekt
 • Telegraficky
 • Nový šéf ÚSTR

  43:08 do playlistu

  Nový šéf ÚSTR
  Ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů bude Zdeněk Hazdra. Dosavadního náměstka zvolila rada instituce ve třetím kole – získal čtyři hlasy z šesti. Jaké má ve funkci plány? Hostem bude nově zvolený šéf ÚSTR Zdeněk Hazdra.

 • Chaplinovo výročí

  50:37 do playlistu

  Chaplinovo výročí
  Před 125 lety se narodil nejslavnější klaun Charlie Chaplin. Filmy vytvářel od námětů přes scénář a režii až po hraní v hlavní roli. Víc řekne filmový historik Národního filmového archivu Věroslav Hába.

Přehrát vše

Související