iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 3. 2014
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
11187
zhlédnutí

Události, komentáře

Daňové změny — Boje na Krymu — Ukrajina na Febiofestu — Spravedlnost po 60 letech?

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Daňové změny

  0:09 do playlistu

  Daňové změny
  Třetí sazba DPH na léky, knihy a nenahraditelnou výživu, omezení výdajových paušálů nebo slevy na dani pro druhé a další dítě. Ministr financí Andrej Babiš představil novinky v daních, které by rád zavedl od příštího roku. Chystá taky řadu opatření k omezení daňových úniků. Koncept superhrubé mzdy by rád zrušil od roku 2016. Jsou živnostníci tou správnou skupinou, která by měla přinést víc peněz do státního rozpočtu? Komu pomůže zavedení třetí sazby DPH? A jaké budou náklady a výnosy vládních daňových změn? Hostem bude místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Volný /ANO/, předseda sněmovního rozpočtového výboru Václav Votava /ČSSD/, ekonomický expert ODS a člen výkonné rady strany Jan Skopeček, předseda Sdružení podnikatelů a živnostníků Bedřich Danda a makroekonom ČMKOS Jaroslav Ungermann.

 • Trhavina v kufříku v bance
 • Telegraficky
 • Boje na Krymu

  33:23 do playlistu

  Boje na Krymu
  Na Krymu roste napětí. Proruští radikálové vtrhli do velitelství ukrajinského námořnictva v Sevastopolu. Západ Rusku hrozí dalšími sankcemi a varuje ho, že se svým postupem dostává do izolace. Moskva přesto pokračuje s anexí poloostrova. Situaci na Krymu probereme s publicistou Jefimem Fištejnem.

 • Ukrajina na Febiofestu

  43:48 do playlistu

  Ukrajina na Febiofestu
  21. ročník Febiofestu zahájí Hlas mladé Ukrajiny. Filmy natočili studenti Kyjevské národní univerzity divadla, filmu a televize během demonstrací na Majdanu. Do studia Událostí, komentářů přijde režisér Michail Gerasimovič Iljenko.

 • Telegraficky
 • Spravedlnost po 60 letech?

  50:40 do playlistu

  Spravedlnost po 60 letech?
  Téměř 60 let starý verdikt nad jihočeskou statkářkou Marií Švejdovou zrušil Nejvyšší soud. V politickém procesu v roce 1955 byla označena za zarputilou kulačku a odsouzena ke třem letem vězení. Po pádu komunismu ji justice rehabilitovala pouze částečně. Téma pro historika Petra Blažka.

Přehrát vše