iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 3. 2014
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
4585
zhlédnutí

Události, komentáře

Vládní plány — Ztracené letadlo — Neklidný Krym — Grafika roku 2013

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vládní plány

  0:07 do playlistu

  Vládní plány
  Jednotlivá ministerstva už mají svůj legislativní plán – ve středu ho má schválit vláda. Ministři podle něj budou předkládat změny vycházející z koaliční smlouvy. V roce 2014 se počítá s přijetím třetí sazby DPH na léky a knihy. Kabinet plánuje také zavedení porodného na druhé dítě nebo růst důchodů. Podle opozice ale na svoje záměry nebude mít peníze. Proč potřebuje současná vláda opravovat zákony po té minulé? Kde na svoje plány vezme finanční prostředky? A neslibuje víc, než je schopná splnit? Hostem bude ministr pro lidská práva a šéf legislativní rady vlády Jiří Dienstbier /ČSSD/ a šéf poslaneckého klubu TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.

 • Telegraficky
 • Ztracené letadlo

  31:04 do playlistu

  Ztracené letadlo
  Už třetí den pátrají záchranáři po malajsijském letadle, které zmizelo z radarů nad Jihočínským mořem. Na palubě Boeingu 777 bylo 239 lidí. Po hodině letu posádka přestala komunikovat. Jak může letadlo jen tak zmizet? A s jakými verzemi teď vyšetřovatelé pracují? Probereme s leteckým publicistou Martinem Velkem.

 • Neklidný Krym

  40:28 do playlistu

  Neklidný Krym
  NATO bude monitorovat situaci na Ukrajině ze vzduchu – do oblasti posílá průzkumná letadla s radarovým systémem AWACS. Kyjev doufá, že příští týden podepíše s Evropskou unií asociační dohodu. A čeká na krymské referendum o připojení k Rusku. Co může zvrátit jeho předpokládaný výsledek? Na Krym se spojíme se zpravodajem Josefem Pazderkou. A spekulace o možné schůzce ruského ministra zahraničí Lavrova a šéfa americké diplomacie Kerryho probereme se zpravodajem ČT Martinem Řezníčkem.

 • Telegraficky
 • Grafika roku 2013

  53:19 do playlistu

  Grafika roku 2013
  Prestižní cenu Vladimíra Boudníka získal grafik Zbyněk Janáček. Uznání – udělované současnému autorovi za přínos oboru – převzal při zahájení výstavy Grafika roku 2013. A bude hostem v závěru pořadu.  

Přehrát vše