iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 2. 2014
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2889
zhlédnutí

Události, komentáře

Kumulace funkcí — Nekvalifikovaní učitelé — Propuštěný vrah — Přeměřená Sněžka

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obvinění expremiéra Petra Nečase
 • Telegraficky
 • Kumulace funkcí

  28:49 do playlistu

  Kumulace funkcí
  Čtveřice hejtmanů sociální demokracie, kteří jsou zároveň poslanci, předloží do konce března návrh zákona o klouzavém mandátu. Ministři by pak nemohli být zároveň členy dolní komory. Jak vyřeší vlastní souběh funkcí se rozhodou až 26. dubna. Využijí tak celou šestiměsíční lhůtu, kterou jim dává stranické usnesení. Proč sociálním demokratům vadí souběh funkce poslance a hejtmana? Co by vyřešil tzv. klouzavý mandát? A má šanci uspět? Hostem bude ministr školství Marcel Chládek /ČSSD/. Komentář připojí Patrik Eichler Z Deníku Referendum a politolog Daniel Kroupa.

 • Nekvalifikovaní učitelé

  37:54 do playlistu

  Nekvalifikovaní učitelé
  Školní inspekce bude zjišťovat, kolik učitelů je bez patřičné kvalifikace. Do konce roku by měli začít studovat na pedagogických fakultách, jinak zřejmě přijdou o místo. Podle odhadů by pak ze škol mohlo odejít i přes deset tisíc učitelů. Hrozí českému školství kolaps? A zvažuje ministr změnu podmínek nebo alespoň prodloužení lhůty na doplnění patřičného vzdělání? Probereme s ministrem školství Marcelem Chládkem /ČSSD/ a předsedou Českomoravského odborového svazu pracovníků školství Františkem Dobšíkem.

 • Telegraficky
 • Přeměřená Sněžka

  51:18 do playlistu

  Přeměřená Sněžka
  Přepište učebnice! Sněžka měří podle nových zjištění přes 1603 metrů a její nejvyšší bod je na polské straně u kaple svatého Vavřince. V mapách uváděných 1602 metrů je výškou trigonometrického bodu. Probereme s Martinem Nedomou z Českého svazu geodetů a kartografů.

Přehrát vše

Související