iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
4573
zhlédnutí

Události, komentáře

Sporná intervence ČNB — Reformní Čína? — Cena Jindřicha Chalupeckého

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sporná intervence ČNB

  0:09 do playlistu

  Sporná intervence ČNB
  Rozhodnutí uměle oslabit korunu dál rozděluje ekonomy i politiky. Po osmi dnech se navíc ukazuje, že rozhodnutí bankovní rady zdaleka nebylo jednomyslné. Někteří členové byli výrazně proti a se zásahem nesouhlasili. Jaké dopady bude mít intervence České národní banky? Urychlí růst ekonomiky a inflace? A přinese nižší ceny potravin, jak tvrdí guvernér Singer, nebo naopak většina věcí zdraží, jak tvrdí jeho kritici? Hostem bude člen bankovní rady ČNB Lubomír Lízal, analytik Raiffeisenbank Aleš Michl, makroekonom ČMKOS Jaroslav Šulc, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar a investiční bankéř Ondřej Jonáš.

 • Telegraficky
 • Reformní Čína?

  36:48 do playlistu

  Reformní Čína?
  Čína chce uvolnit politiku jednoho dítěte a zrušit pracovní tábory. Plán reforem schválil ústřední výbor komunistické strany na plenárním zasedání. Rozhodl, že upraví ekonomická opatření i sociální politiku. Stihnout to chce do sedmi let. Co Čínu přimělo změnit politiku jednoho dítěte? A dá se očekávat hlubší reforma čínského politického systému? Probereme se sinologem Rudolfem Fürstem.

 • Situace na Filipínách po tajfunu
 • Telegraficky
 • Cena Jindřicha Chalupeckého

  49:03 do playlistu

  Cena Jindřicha Chalupeckého
  Kdo získá jedno z nejprestižnějších českých výtvarných ocenění bude jasné už během večera. Porota vyhlásí laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého ve Veletržním paláci Národní Galerie. Pak by měl být hostem Událostí, komentářů.

Přehrát vše