iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 5. 2013
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
2669
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o restituce — Zákon o státním zastupitelství — Změny klimatu — Výstava Marilyn

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o restituce

  0:27 do playlistu

  Spor o restituce
  Církevní restituce začal projednávat Ústavní soud. Zrušení zákona se domáhá skupina opozičních zákonodárců. Kromě údajně příliš velkého rozsahu vydávaného majetku a vysokých finančních náhrad napadají i způsob, jakým sněmovna restituce přijala. Verdikt by měl padnout 3. června. Zruší Ústavní soud církevní restituce? Skutečně zákon zvýhodňuje církve oproti ostatním restituentům? A co všechno tedy nakonec stát vydá? Hostem bude poslanec, předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda a místopředseda ČSSD a Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek.

 • Telegraficky
 • Zákon o státním zastupitelství

  22:11 do playlistu

  Zákon o státním zastupitelství
  Ministři schválili návrh zákona o státním zastupitelství. Norma ruší úřad vrchního žalobce v Praze a v Olomouci a nově naopak zřizuje specializovaný protikorupční útvar. Nejvyššího státního zástupce by měl v budoucnu jmenovat prezident na návrh vlády, a to na dobu deseti let. Co dalšího novinka zavádí? Nehrozí koncentrace moci v rukou nejvyššího státního zástupce? A je vznik úřadu pro potírání korupce systémovým krokem? Zeptáme se nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

 • Rozsudek nad Prlićem
 • Změny klimatu

  35:37 do playlistu

  Změny klimatu
  Přední německý klimatolog Stefan Rahmstorf je v Česku. Zaměřuje se hlavně na roli oceánů při klimatických změnách a představí výsledky poslední hodnotící zprávy. Jak moc se klima za poslední roky změnilo? Hostem Událostí, komentářů bude klimatolog Stefan Rahmstorf.

 • Výstava Marilyn

  43:22 do playlistu

  Výstava Marilyn
  V Jízdárně Pražského hradu začala výstava osobních věcí Marilyn Monroe. Nakonec v plánovaném termínu, přestože pořadatelé původně oznámili, že část mezinárodní sbírky se krátce před zahájením ztratila. Co vidět za touhou vlastnit předměty slavných lidí? Téma pro jednoho z organizátorů výstavy Jana Třeštíka.

Přehrát vše

Související