iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 4. 2013
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
1950
zhlédnutí

Události, komentáře

Jak kontrolovat potraviny? — Nový nizozemský král — Collinsův coming out — Berlínská filharmonie na Hradě

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jak kontrolovat potraviny?

  0:36 do playlistu

  Jak kontrolovat potraviny?
  Spor o kontrolu potravin pokračuje. Proti novele, kterou minulý týden představil ministr zemědělství Betr Bendl, se postavil hlavní hygienik Vladimír Valenta. Vadí mu třeba to, že kontroly v restauracích by už neprováděli lidé s lékařským vzděláním, ale pouze úředníci. Je systém kontroly potravin dostatečný? A je potřeba ho měnit? Hostem bude ředitel pro programování a strategii Potravinářské komory ČR Miroslav Kaberna, prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek a primářka infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce Hana Roháčová.

 • Škody po výbuchu
 • Telegraficky
 • Nový nizozemský král

  23:52 do playlistu

  Nový nizozemský král
  Nizozemsko má nového krále Willema-Alexandera. Slavnostní slib složil v chrámu Nieuwe Kerka a byl tak oficiálně uveden do úřadu. Žezlo přebral od své matky královny Beatrix, která se trůnu vzdala po třiatřiceti letech. S oblíbenou panovnicí se přišly rozloučit desetitisíce lidí. Do Amsterdamu se spojíme se zpravodajem ČT Bohumilem Vostalem, který celý ceremoniál sledoval.

 • Collinsův coming out

  33:13 do playlistu

  Collinsův coming out
  Americký basketbalista Jason Collins se přiznal k homosexualitě. Udělal to jako vůbec první hráč v historii amerických profesionálních soutěží. Svoji orientaci dlouho tajil a prý bylo nesmírně složité žít ve lži. Jeho slova sportovci i politici vesměs ocenili. Jak velké tabu Collins svým přiznáním zbořil? Téma pro sociologa Zdeňka Slobodu z Univerzity Palackého v Olomouci.

 • Byznys dnes
 • Berlínská filharmonie na Hradě

  42:29 do playlistu

  Berlínská filharmonie na Hradě
  Exkluzivní prvomájový koncert čeká návštěvníky pražského Hradu. Ve Španělském sále zazpívá Magdalena Kožená za doprovodu Berlínské filharmonie. Ta si každoročně vybírá jednu evropskou metropoli, aby první květnový den oslavila výročí svého vzniku. Probereme s hudebním publicistou Jindřichem Bálkem.

Přehrát vše

Související