iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 3. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2363
zhlédnutí

Události, komentáře

Změna volebního systému? — Problémy ROP Severozápad — Kurdská výzva k příměří — Netradiční knihovna

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Změna volebního systému?

  0:34 do playlistu

  Změna volebního systému?
  Prezident Miloš Zeman by chtěl změnit volební systém. Ve svém projevu v Senátu prohlásil, že by se měla snížit hranice pro preferenční hlasy do sněmovny z pěti na tři procenta. Naopak zvýšit by se podle něj měl počet volebních krajů. A rád by prosadil i takzvané panašování, tedy možnost volit kandidáty napříč politickými stranami. Je vhodné volební systém měnit? Jaké by měly prezidentovy návrhy důsledky? Znamenaly by větší vliv voličů na politiku, nebo by vedly ke zmatkům a neschopnosti uzavřít koalice? Téma pro místopředsedkyni Senátu Alenu Gajdůškovou /ČSSD/, místopředsedu senátorského klubu ODS Miroslava Škalouda a ústavního právníka Michala Bartoně.

 • Telegraficky
 • Problémy ROP Severozápad

  22:53 do playlistu

  Problémy ROP Severozápad
  Víc než dvě a půl miliardy korun, o které Česko přišlo kvůli dotačním chybám v ROP Severozápad, budou muset Ústecký a Karlovarský kraj zaplatit ze svého. Stát na urovnání dluhu žádné peníze nedá. Podle Miroslava Kalouska nesou odpovědnost krajská vedení. Předseda Asociace krajů Michal Hašek to odmítá – celý systém podle něj nastavil stát. Kdo je odpovědný za chyby v operačních programech? Hostem bude předseda Výboru Regionální rady ROP Severozápad a náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil /ČSSD/.

 • Kurdská výzva k příměří

  31:44 do playlistu

  Kurdská výzva k příměří
  Vůdce kurdských rebelů Abdullah Öcalan vyzval k okamžitému příměří. Prohlásil, že zbraně musí umlknout a ke slovu se musí dostat politici. Turecký premiér to uvítal. Je Öcalanův krok začátkem mírového procesu mezi tureckou vládou a Stranou kurdských pracujících? Probereme s bývalým velvyslancem ČR v Turecku Tomášem Laněm.

 • Byznys dnes
 • Netradiční knihovna

  41:22 do playlistu

  Netradiční knihovna
  Co s opuštěnou chátrající továrnou v centru Hradce Králové? Město našlo řešení a přizvalo k tomu architekta Davida Vávru. Vznikla tak nová moderní knihovna. Svým čtenářům nabízí kromě 340 tisíc knih i literární kavárnu nebo vyhlídkovou terasu. Na detaily se zeptáme architekta Davida Vávry.

Přehrát vše

Související